Franklin Graham 2009. aastal Tallinnas Radisson SASis "Lootuse festivali" raames intervjuud andmas. Foto: Scanpix

Ameerika jutlustaja Franklin Grahami sõnutsi peaksid poliitikud ja liidrid lõpetama islami nimetamise rahureligiooniks, kuna tegelikkus on täpselt vastupidine.

Teisisõnu tähendab Billy Grahami poja avaldus, et moslemite poolt toime pandud vägivalla ja terrorismi juured peituvad islamis kui religioosses ideoloogias endas – mitte aga rühmituste nagu ISIS jms nn ekstremismis, kirjutab Breitbart.

"Me teeme vea, kui lubame islami süngetel ja ohtlikel õpetustel levida," ütles Graham Hispaania terroriaktide kontekstis.

Seejuures ei tohi evangelisti sõnutsi unustada, et "kuigi miljonid moslemid ei ole islami vägivallaga nõus ega osale selles, ei saa nad sellest religioonist ka välja astuda, kuna nende perede kohus oleks nad siis tappa."

"Islam valitseb inimeste eludes hirmu ja hirmutamise kaudu," ütles Graham. "Minu palve on, et moslemid kogu maailmas saaksid teada, et Jeesus Kristus, Jumala Poeg, armastab neid ja saab teha nad tõeliselt vabaks. Et nad õpiksid Teda tundma. Jumala sõna ütleb meile, et "kelle Poeg teeb vabaks, see on tõesti vaba.""

Loe ka Postimehe vahendusel Madis Kimmeli artiklit "Maailmarahuni läbi terrori ehk Islam kui "rahureligioon"".