Tuhanded abordivastased marssisid Rooma tänavatel sündimata laste kaitseks, 18. mail 2019, Roomas. Foto: LifeSiteNews

Laupäeval, 18. mail, toimus Roomas üheksas iga-aastane Elumarss, milles osales kardinal Raymond Burke'i juhtimisel tuhandeid noori ja vanu üle maailma, et marssida sündimata laste tapmise vastu. Eestist osalesid marsil Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhid Varro Vooglaid ja Markus Järvi, vahendab LifeSiteNews.

Katoliku kiriku kardinal Raymond Burke juhatas päikesepaistelisel laupäeva pärastlõunal rõõmu-, laulu- ja palveküllast demonstratsiooni läbi maailma ühe ilusama linna vilgaste tänavate. Marsist võttis osa ka Hollandi kardinal Willem Eijk.

Üheksanda elumarsi korraldas vabatahtlike kaasabil Virginia Coda Nunziante, sündimata laste ja perekonna kaitsel seisva organisatsiooni Famiglia Domani president.

Nunziante ütles elupooldavale väljaandele LifeSiteNews antud intervjuus, et abort on "vereohver, mida saatan tänapäeva ühiskonnalt nõuab" ning "kui sa üritad seda takistada, vähendada või selle vastu võidelda, siis vallandab saatan veel vägivaldsemaid kampaaniaid, et mitte oma kättevõidetud positsiooni kaotada".

Kuigi päeva algus oli vihmane, ei oleks ürituse korraldajad saanud soovida ürituse toimumisajaks paremat ilma – lõuna paiku taevasse ilmunud päike näis andvat energiat sadadele preestritele ja nunnadele ning paljudele teistele, kes andsid Rooma ajaloolistel tänavatel valjude ja rõõmsate lauludega teada oma vastuseisust sündimata laste tapmisele. Lisaks laulmisele kostus ka trummimängu, mille saatel mõned koguni abordi vastu tantsisid.

Demonstrantidel olid kaasas bännerid, suured ja väikesed lipud ning standardid. Uhkelt lehvis teiste seas ka vasturevolutsioonilise organisatsiooni TFP – Tradition, Family, Property (Traditsioon, Perekond, Eraomand) kuldse lõviga kaunistatud punane standard, mille all marssisid ka Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhid Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

Eestit esindasid Rooma Elumarsil SAPTKi juhid Markus Järvi (alumisel pildil kandmas TFP standardit) ja Varro Vooglaid (ülemisel pildil Eesti lipuga). Foto: erakogu

Marsil osales ka püha Gianna Beretta Molla (1922-1962) tütar Gianna Emanuela Molla. Ta jäi oma ema viimaseks lapseks, kuna tema emal arenes raseduse käigus välja suur fibroom (healoomuline kasvaja – toim), mida ta ei olnud nõus laskma opereerida, kuna see oleks võinud tema sündimata lapse elu ohtu seada. Püha Gianna ütles oma abikaasale: "Kui sul tuleb valida minu ja lapse vahel, siis ära kõhkle, ma nõuan, et sa valiksid lapse. Päästa tema." Ta suri nädal hiljem ning 2004. aastal kuulutas püha Johannes Paulus II ta pühakuks.

Kohal oli ka kuulus katoliiklik ajaloolane Roberto de Mattei ja Ungari suursaadik Vatikanis Eduard von Habsburg ning samuti paljud teised abordivastase võitluse veteranid, kes osalesid päev varem Paavstlikus Püha Aquino Thomase Ülikoolis peetud Rooma Elufoorumil.

Dominikaani munk vend Benedict Croell (pildil kõige vasakpoolne): me ei tohi abordivastases võitluses olla nõrgukesed, me peame olema tugevad!

"Rohkem kui kunagi varem on meie jaoks äärmiselt oluline seista inimelu kaitsel," ütles dominikaani munk vend Benedict Croell, Püha Aquino Thomase Ülikooli arengu ja misjonitöö edendamise juhataja. "Me peame oleme nüüd nii tugevad kui me suudame olla, sest kõik on muutumas – inimesed on mõistmas, millist nuhtlust abort endast tegelikult kujutab."

Kui vend Croell koos oma rühmaga läbi Rooma marssis, palvetasid nad koos Roosipärga abortide lakkamise eest ja naiste eest, kes kannatavad abordi sooritamise tagajärgede käes.

"Minu jaoks on kõige keskmes arusaam, et elu on kingitus," lisas ta. "Me ei tohi olla nõrgukesed, me peame olema tugevad."

"Me näeme, mis on juhtumas Ühendriikides. Asjad muutuvad kiiresti. Praegu me edeneme jõudsamalt kui iial varem," ütles vend Corell hiljuti USAs vastu võetud abordivastastele seadustele viidates. "Ka Itaalias on palju häid inimesi, kes on väga tugevalt abordi vastu — me peame lihtsalt koonduma ja ühiselt tegutsema."

Elumarss kulmineerus Loreto Jumalaema väljakul (Piazza della Madonna di Loreto), kus mitmed rahvusvahelised abordivastased aktivistid kõnelesid kogunenud rahvahulkadele. Eelnevalt salvestatud videosõnumis julgustas ka elupooldav näitleja Eduardo Verastegui kohaletulnuid jätkama võitlust sündimata laste elude eest.

Eduardo mängis 2007. aastal linastunud abordivastases filmis "Bella", mis on nüüdseks suutnud päästa vähemalt 445 sündimata lapse elu, veendes kõhklevaid lapseootel paare otsustama oma lapse ilmale toomise kasuks.

Itaalia avalik-õiguslik telejaam RAI ei pidanud Elumarssi aga kajastamisväärseks.

Toimetas Martin Vaher. Fotod: LifeSiteNews

Alabamas keelustati abort, abordiarste ähvardab eluaegne vangistus