Prantslased Pariisis traditsioonilise perekonna kaitseks meelt avaldamas. Foto: Ycare, Wikimedia

Omal ajal Prantsusmaal tohutud rahvahulgad tänavaile "homoabielu" vastu meelt avaldama koondanud liikumine "La Manif pour tous" kutsub kaasmaalasi mitte hääletama presidendivalimiste teises voorus Emmanuel Macroni poolt.

Liikumine on käivitanud kampaania hoiatamaks, et tegemist on poliitikuga, kes jätkaks praeguse sotsialistist presidendi, ülimalt ebapopulaarse François Hollande'i poliitikat, mis on muuhulgas olnud suunatud loomuliku abielu ja perekonna lõhkumisele.

20. aprillil avaldatud Ifopi küsitluse valguses kaalus 48 protsenti liikumist toetavatest prantslastest esimeses voorus Marine Le Peni poolt hääletamist, samal ajal kui 42 protsenti kaldusid eelistama François Filloni.

Liikumise valik olnuks ilmselt lihtsam, kui Rahvusrinde kandidaadi nimi olnuks Marion Maréchal Le Pen, kirjutab Le Figaro.

Mäletatavasti on parlamendiliige, Prantsuse Rahvusrinde mõjukas noorpoliitik ja selle liidri Marine Le Peni õetütar Marion Maréchal-Le Pen vastu abortide täielikule rahastamisele riigi poolt ning pooldab katoliiklasena ka loomulikku abielu kui mehe ja naise vahelist liitu.

Tädi abordi osas noorema Le Peni seisukohta ei jaga, kuid on tõotanud teha lõpu "samasooliste abieludele" Prantsusmaal.

Liikumise "La Manif pour tous" suurt lippu on Eesti rahvas saanud näha Tallinnas SAPTK loomulikku perekonda toetavatel meeleavaldustel: