23-aastane Andy Cannon, kes kasvatati üles homoseksuaalse paari poolt, on otsustanud katkestada vaikimise.


„Sotsiaalhoolekanne Suurbritannias ignoreerib probleeme, millega puutuvad kokku homoseksuaalsete paaride poolt kasvatatavad lapsed. Kui mu isa oleks olnud heteroseksuaalne, oleks briti sotsiaalteenistused koheselt reageerinud nende seksuaalsete kuritarvituste peale, mida minu hooldajad minu suhtes toime panid”, kinnitas 23-aastane Cannon, kes on otsustanud rääkida oma saatusest.

Cannon adopteeriti 9-aastasena homoseksuaalse paari poolt. Aasta hiljem selgus, tema hooldajad on ka pedofiilid. Ehkki ta teavitas korduvalt sotsiaalhoolekande töötajaid kuritarvitustest, ei tahtnud nad teda uskuda, et mitte rikkuda „homoseksuaalsete lastevanemate” reputatsiooni. Tema kuritarvitamine jätkus 8 aasta vältel.


Alles kümme aastat hiljem õnnestus Andyl tuua oma hooldajad kohtu ette. Neile mõisteti pedofilia eest 2 aastat ja 6 kuud vangistust. Kohus tunnistas samuti sotsiaalhoolekande tegematajätmisi, mis tsensureeris avaldusi homoseksuaalse paari ebaõige käitumise kohta nende hoole alla usaldatud lapse suhtes. 

 

Allikad: Fronda ja The Telegraph

 

Vt seonduval teemal: