Amsterdami ärimees pöördus reisilt tagasi koju ja avastas, et tema töökoja on hõivanud nelikümmend immigranti, kes ta sealt välja viskasid.

Meediaportaali AT5 andmetel avastas ettevõtja Salih Ozcan puhkusereisilt tagasi pöördudes, et tema autoäri tarbeks kohandatud ruumides elab nelikümmend kutsumata külalist ja kinnisvara on lühikese ajaga viidud kohutavasse seisukorda, vahendab Summit News.

Ozcan oli mitte väga ammu saanud oma ruumid kätte ebameeldivalt üürnikult, kes kasvatas seal kanepit ja ta oli teinud seal remondi.

Tulevase autotöökoja ette olid tekkinud prügihunnikud, mis Ozcani sõnul oli sõnades kirjeldamiseks liiga jõledad. "Ainult rotid ja hiired tahavad siin elada," kirjeldas olukorda ärimees.

Videos on näha, kuidas vihased hõivajad sõimavad Ozcani ja telejaama võttegruppi. Migrandid ähvardavad omanikku ja ajakirjanike politseiga, kui need kohe ei lahku.

"Kas ma pean oma enda majast ära minema," küsib erutunud Ozcan.

Ärimees siiski otsustas enne politsei saabumist lahkuda.

"See on päris vastik tunne ja mul ei ole selle jaoks sõnu," rääkis ta ajakirjanikele. "Ma saan mingis osas neist inimestest aru, kuid nemad mind ei mõista mitte kõige vähemalgi määral. Uskumatu, et selline asi siin maal on võimalik."

Politsei keeldus selle kaasuse kommenteerimisest ja nad tegelevad sellega tavalises korras.

Juhtum meenutab 2016. aastal Itaalias avalikuks tulnud juhtumit, kus kaheksakümneaastast hotelliomanikku sunniti majutama hulgaliselt Aafrika immigrante ja kuidas ta meeleheitlikult üritas sõdida oma vara konfiskeerimise vastu.

Hotelliomanik keeldus immigrante majutamast, kui valitsus oli talle iga asüülitaotleja eest valmis öö eest maksma ainult seitse eurot. Toonane vasakvalitsus viimaks rekvireeris tema hotelli.

Hollandis on immigrantide squattimine – kinnisvara ebaseaduslik hõivamine – olnud probleemiks juba aastaid, alates suurema massiimmigratsioonikriisi algusest.

Squattimine on probleemiks üle Euroopa. Suurimaks probleemiks on elupaikade ebaseaduslik hõivamine peale Hollandi ja Itaalia veel näiteks Kreekas ning Prantsusmaal. 

Karol Kallas