"Meie rahvuskehandi kaitsemehhanismid on tasalülitatud ja meid on vallanud ühiskondlik autoimmuunhaigus. Me ise hävitame vabatahtlikult oma ühiskonda ja rahvuskodu, sest propagandas on niisugused jutupunktid õigeks kuulutatud. Sama suhtumist oleme näinud ka piirilepingu kontekstis," tõdeb EKRE aseesimees Mart Helme intervjuus Objektiivi peatoimetajale Markus Järvile.

Helme hinnangul pole Eestis enam järgi pea ühegi valdkonna spetsialiste, kes poleks samal ajal propagandistid.

"Eestis on juhtunud täiesti katastroofiline asi. Me näeme seda laiemalt nn Lääne demokraatlikus maailmas tervikuna, kuid Eestis on see saavutanud apogee: meil pole enam ühegi valdkonna spetsialiste, kes poleks samal ajal propagandistid ja ei räägiks – nagu nõukogude ajal – ette antud poliitilise paradigma raamides," räägib Mart Helme Objektiivi stuudios.

Meil pole enam ühegi valdkonna spetsialiste, kes poleks samal ajal propagandistid ja ei räägiks ette antud poliitilise paradigma raamides

"Propagandistideks on saanud arstid, nagu me nägime koroonaväitluste- ja võitluste ajal. Õpetajatest on tehtud propagandistid. Politseinikud on propagandistid. Poliitikutest ja ajakirjanikest ei maksa hakata isegi mitte rääkima," tunnistab Helme.

"Kogu ühiskond on surutud olukorda, kus inimesed mingi tagaajuga teavad, et ma pean rääkima just nii, sest see on õigeks kuulutatud ja kui ma nii räägin, siis ma ei tekita endale pahandusi," kirjeldab EKRE aseesimees hetkelist olukorda.

"Ma nimetan seda ühiskondlikuks autoimmuunhaiguseks, mis on meie rahvuskehandi kaitsemehhanismid tasalülitatud. Me ise hävitame vabatahtlikult oma ühiskonda ja rahvuskodu, sest propagandas on niisugused jutupunktid õigeks kuulutatud," tõdeb Helme, kelle hinnangul on sama suhtumist nähtud ka piirilepingu kontekstis.

Usutles Markus Järvi.

Kuulake lisa intervjuust!