Katrin Lust ja Reimo Mets. Illustratsioon: Objektiiv

Teleajakirjanik Katrin Lusti vastu on algatatud mitmeid kohtuasju, aga vähem on tähelepanu juhitud tõsiasjale, et mitmete kohtuasjade ühiseks nimetajaks paistab olevat tuntud homoaktivist Reimo Mets.

Eesti Ekspress vahendab, et Mets esindab Lusti vastu esitatud hagides nii “Kuuuurija” saates väidetava pedofiilina paljastatud kooliõpetaja Urmas Kausi kui ka väidetavalt kassivabrikut pidanud Oksana Zuikot ning kiropraktik Allan Oolot.

2017. aasta septembris tegi Mets pingutusi, et takistada Kausi väidetavalt valgust kartvat eluviisi paljastanud “Kuuuurija” episoodi eetrisse jõudmist. Nimelt pöördus ta kohtusse, et taotleda saate näitamise ärakeelamist.

Mets saavutaski Harju maakohtu poolt saate eetrisselaskmist keelava määruse andmise, ent TV3 esindava advokaadi Ants Nõmperi sekkumise tulemusel õnnestus see viimasel hetkel tühistada, et väidetavaid pedofiile paljastav saade saaks plaanitud kujul eetrisse minna.

Strateegia kohtumine…

Posted by Reimo Mets on Neljapäev, 6. September 2018

.
“Terve nädalavahetuse pommitas ta [Reimo Mets – toim.] mind kirjadega ja ähvardas kohtutäituriga, kui koheselt reede pärastlõunast otsust ei täida ja kõiki saate reklaame, sotsmeedia postitusi maha ei võta. Muide, eile peale seda kui kohus määrust muutis, soovis Mets veelkord saadet keelata. Õnneks kohus ei olnud seekord enam nõus ja andis meile võimaluse vastata,” kirjutas Lust 2017. aasta septembris Facebookis toimunut kirjeldades.

Käesoleva aasta alguses riputas Mets aga Facebooki foto, kus ta kohtub restoranilauas samuti Lusti vastu hagi esitanud ja sellega koguni miljonit eurot nõudva Iraj Zandiga. Mets nimetas seda „strateegia kohtumiseks”, mis osutab järeldusele, et ta on seotud ka Zandi hagiga.

“Miljonit ei ole mul elu sees,” ütles Lust Õhtulehe vahendusel kommentaariks Zandi hagile. “Ta üritab minna mu elu säästude kallale, mis on peamiselt teenitud välismaal kümme aastat palehigis töötades, mitte “Kuuuurijaga”.” Parimal juhul suudaks Lust enda sõnul kokku kraapida kolmandiku nõutavast summast.

Toimetas Varro Vooglaid

Intervjuu: pedofiile paljastanud Katrin Lust selgitab tema vastaste süüdistuste tagamaid

Kohtu kaudu väidetavat homoseksuaalist pedofiili kaitsev Reimo Mets meelitas juba 2006. aastal alaealisi poisse homoklubisse