Itaalia peaminister Giuseppe Conte (paremal) ja siseminister Matteo Salvini eilsel pressikonverentsil Roomas. Foto: Scanpix

Itaalia peaminister Giuseppe Conte ütles eile, et ilma ühise arusaamata massimigratsioonist riskib Euroopa Liit kollapsiga.

"Kui me jäämegi venima ja ühist teed ei ole, võime me Euroopa maja maha kiskuda," kommenteeris Conte ajakirjanikele oma hiljutist kohtumist Euroopa Komisjoni migratsioonivoliniku Dimitris Avramopoulosega.

Nagu vahendab ZeroHedge, kogeb Conte, et massilist sisserännet kammitseda üritav Itaalia on oma pingutustes üksi jäetud "ja nüüd tuleb meil üksi toime tulla."

Peaministri sõnutsi viis ta Roomat väisanud voliniku kurssi "sellega, mis Itaalia tänaseks ära on teinud" ning väljendas veendumust, et "me oleme saavutamas suunamuutust, mis kannab [juba] vilja."

Avramopoulosega kohtus Roomas ka Itaalia asepeaminister ja siseminister Matteo Salvini, kes on otsustavalt takistanud välismaiste valitsusväliste organisatsioonide "migrandilaevade" sildumist Itaalia sadamates.

Salvini omakorda kritiseeris teravalt Prantsusmaad ja Saksamaad "seadusandluse dikteerimise" eest viimasel kümnendil ning lisas, et koos oma liitlastega teistes ELi liikmesriikides "tahab ta Euroopat muuta, mitte hävitada."

"Palju aastaid on Prantsusmaa ja Saksamaa Euroopas seadusi kehtestanud," sedastas Salvini. "Kõike on tehtud Pariisi-Berliini telje alusel."

"Mina üritan panna kokku allianssi, mis keskendub töökohtadele ja perekondadele. Itaalias oleme me paremini toime tulnud, kui Mario Monti ja Matteo Renzi valitsused, [ja] Euroopas tuleme me paremini toime, kui [Jean-Claude] Juncker ja [Martin] Schulz."

Toimetas Urho Meister