MoveOn.orgi protestijad on ilmunud USA justiitsministeeriumi manu. Foto: James Lawler Duggan, Reuters/Scanpix

Otsekui tellitult korraldas George Sorose finantseeritud progressiivsete aktivistide rühmitus MoveOn.org eile protestiürituse USA justiitsministeeriumi ees ning nõudis ministri Jeff Sessionsi tagasiastumist.

Protest tekkis üsna kähku ehk vaid paar tundi pärast seda, kui lehed kirjutasid, et Sessions oli kaks korda vestelnud Vene suursaadikuga Ühendriikides, olles Alabama esindaja senatis ning relvajõudude komisjoni liige.

Sessions on kinnitanud, et vestlused ei puudutanud 2016. aasta presidendikampaaniat, mille käigus ta mitteametlikult nõustas Donald Trumpi, vahendab Breitbart.

MoveOn.org on juba organiseerinud ka petitsiooni "Sessions peab lahkuma".

Varasemalt on kaks Sorose poolt rahastatud rühmitust levitanud Trumpi-vastaseid jutupunkte, mida pahemaktivistid peaksid kasutama koosolekutel.

Nagu kommenteeris Vene saatkond Washingtonis, on neil diplomaatilise praktika käigus igapäevaselt vestlusi arvukate kohalike poliitikutega.

Juba veebruari alguses kirjutas PJMedia, et president Trumpi poolt islamiterrori tõkestamiseks rakendatud esialgsete ja ajutiste meetmete vastu vallandatud protestide taga on George Sorose raha.

Keset tekitatud kaost võttis kohe sõna ka eelmine president Barack Hussein Obama, kes teatas oma pressiesindaja kaudu, et "president Obama on julgustatud sellest, kuivõrd laialdaselt on kaasatud kogukonnad üle kogu meie maa."

Nagu nentis tookord poliitiline vaatleja Debra Heine, näib ahastavate uudislugude ja protestide jada olevat osa Sorose poolt finantseeritud PR-kampaaniast.

"Vene vari laskus USA justiitsministri kohale," kirjutas eile Postimehe välisuudistetoimetuse juhataja Evelyn Kaldoja.