Sotside esimees Jevgeni Ossinovskil on põhjust järelemõtlemiseks. Foto: Scanpix

Objektiivi toimetus toetab täielikult Jevgeni Ossinovski jätkamist sotside juhina ning toonitab, et kui tema otsuste viljadel lastakse kuni järgmise aasta riigikogu valimisteni rahulikult küpseda, võib see tuua sotside parlamendist väljalangemise näol Eesti ühiskonnale sõnulkirjeldamatut kasu.

Vahetult enne Eesti Vabariigi juubelipidustusi selgus Turu-uuringute ASi poolt läbiviidud küsitluse tulemustest, et sotsiaaldemokraatide toetus on langenud kaheksale protsendile, mis on erakonnale madalaim näitaja alates 2010. aastast.

Seejuures on sotside reitingu langus olnud juba mitme aasta jooksul järjepidev: kui 2015. aasta veebruaris toetas erakonda küsitluste kohaselt 15% ja 2016. aasta samal ajal 13% valijaskonnast, siis 2017. aasta veebruaris oli vastav number juba 11 ja nüüd siis 8.

Selle uudise peale vallandati 2015. aasta maikuu lõpust sotside esimeheks olnud Ossinovski suunal tõsine kriitikalaviin. Oma osa annavad selleks nii sotside kriitikud kui ka partei liikmed – Postimehe andmetel võivat end hiljutises partei promoklipis sisserändaja pojaks tituleerinu suunal kuulda ilkumist juba iga nurga peal.

Pea uskumatul kombel on lausrünnakule läinud isegi vasakpoolse meedia lipulaevana tuntud Eesti Päevaleht, mis kuulutas juhtkirjas, et Ossinovski arrogants “ei jää kaugele omaaegsete kommunistide kohta käivast kirjeldusest” ning et tema juhtimisel on parteist saanud “kõrkuse ja võõrandumise võrdkuju”:

“Kui ettevõtjad kurdavad, et väikepoed suletakse ja töökohad kaovad, läheb Ossinovski edasi. Kui riigieelarve puhutakse ebarealistlike aktsiisidega tühja õhku täis, kinnitab Ossinovski vankumatut kindlaksjäämist valitud kursile. Kui ta kuuleb erakonna reitingu langusest, soovib ta õnne alkolobile, tema parteikaaslased aga süüdistavad Lätis poes käijaid väheses patriotismis.”

Nagu eelnevast veel vähe oleks, survestab Eesti Päevaleht varem kõrgeks kiidetud Ossinovskit nii erakonna esimehe kui ka ministri kohalt tagasi astuma.

Olgem ausad, ainuüksi mõte riigikogust ilma sotsideta toob naeratuse näole ja teeb tükiks ajaks südame soojaks!

Asjaosaline ise ei näe aga endal mingit süüd. Vastupidi, Ossinovski kinnitab, et tema juhtimisel on tehtud väga õigeid ja vajalikke otsuseid ning et nüüd tuleb vaid oodata nii rahvatervisele kui ka erakonnale kasu toovate otsuste viljade küpsemist.

Nagu ikka, jääb Objektiivi toimetus ka sel korral Eesti Päevalehega eriarvamusele. Meie seisukoht on lihtne ja ühemõtteline: käed eemale Jevgenist! Toetame täielikult Ossinovski jätkamist sotside juhina ja nõustume tema hinnanguga, et enneaegse rapsimise asemel tuleks seniste otsuste viljade küpsemine rahulikult ära oodata.

Olgem mõistvad ja ärgem vastandugem! Andkem parem sotside esimehele võimalus jätkata oma pingutusi nii aktsiisitõusudega rahvatervise eest võitlemisel, seksuaalidentiteedi hälvete institutsionaliseerimisel, mittediskrimineerimise loosungi all kodanike sõna-, südametunnistuse- ja usuvabaduse mahasurumisel, kaks korda aastas teostatava juriidilise soovahetamise seadustamisel, senise kodakondsuspoliitika pea peale pööramisel, inimvaenulikuks düstoopiaks tembeldatud rahvusriigi ideaali multikultuurse ühiskonnamudeli vastu väljavahetamisel kui ka muudes olulistes valdkondades.

Kui Ossinovski poolt oodatud viljad saavad järgmisteks riigikogu valimisteks kenasti küpseks, võib sellest tõusta kogu Eesti ühiskonnale sõnulkirjeldamatut kasu. Tahtmata asja ära sõnada, julgeme siiski väljendada tagasihoidlikku lootust, et paremal juhul võib see kasu olla võrreldav suisa õnnistusega, mis sai viimastel rahvaesindajate valimistel osaks Poolale, kus sotsid jäid in corpore parlamendi ukse taha. Selline asjade käik tooks omakorda vaieldamatut kasu ka sotsidele endile, kelle juhtpoliitikud saaks võimaluse vähemalt nelja aasta jooksul taas töörahva eluga tihedamat kontakti otsida.

Olgem ausad, ainuüksi mõte riigikogust ilma sotsideta toob naeratuse näole ja teeb tükiks ajaks südame soojaks. Selle ilusa unistuse teostamisel ei tohi Ossinovskit segada!

Foto: Scanpix

Eesti Päevaleht Jevgeni Ossinovskile: teie oletegi probleem!

Ossinovski: EKRE inimvaenulikule poliitikale tuleb vastu astuda igal tasandil

Markus Järvi: Tsahkna ja Ossinovski soojura on ilmselt kõige haiglasem ettepanek Eesti õigusloome ajaloos

Fookuses: Ossinovski plaan laiendada võrdse kohtlemise seadust ründab südametunnistuse vabadust