Vasakult paremale: Saksa siseluureameti juht Hans-Georg Maassen, föderaalse kriminaalpolitsei juht Holger Münch, kantsler Angela Merkel ja siseminister Thomas de Maiziere. Foto: Markus Schreiber, AFP/Scanpix

Saksa siseluure BfV juhi Hans-Georg Maasseni sõnutsi on maa mures, et Venemaa võib otsida võimalusi sekkuda nende üldvalimistesse tuleval aastal – korrates kajana kuulujutte, mis kõlasid Donald Trumpi võidu eel Ameerika Ühendriikides.

Saksa ametnikud on süüdistanud Moskvat oma meedia manipuleerimises ning pahameele õhutamises migratsioonikriisi kontekstis, kirjutab Reuters.

Väidetavalt tegeleb Venemaa sakslastest valijate usalduse õõnestamisega peavoolu poliitikute ning Angela Merkeli suhtes isiklikult ning külvab lahkmeelt Euroopa Liidus, et vabaneda sanktsioonidest.

Samalaadsed sõnumid kõlavad juba ka Prantsusmaal, kus tuleval aastal presidenti valima hakatakse.

Eelmisel nädalal hoiatas Saksa kantsler Angela Merkel eelseisvate valimiste valguses venelaste küberrünnakute eest. Ta teatas:“Juba nüüd, lausa praegu, tuleb meil tegeleda Venemaalt tuleva informatsiooniga või internetirünnakutega, mis on pärit Venemaalt, või uudistega, mis külvavad võltsinformatsiooni.“

Kantsleri sõnutsi on selliste asjadega tegelemine nende “igapäevane ülesanne.“

Nagu kirjutas hiljuti liberaalne The New York Times, on USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) uurijad sunnitud tunnistama, et nad pole leidnud ühtegi seost Donald Trumpi kampaania ja Vene valitsuse vahel.