Toronto homoparaadil marsib esireas Kanada peaminister Justin Trudeau (keskel, lehvitab vasakus käes vahtralehe ja triipudega lipukest). Foto: Ian Willms, AFP/Scanpix

Kanadalasest mereväelane on lekitanud oma väeosas korraldatud kohustusliku seminari materjalid, mille eesmärk oli normaalsus sügavuti ümber defineerida ning edendada laevadel perverssust soosivat suhtumist.

Kanada meremehed kirjutavad reageerides portaali LifeSiteNews kolumnisti Jonathon van Mareni loole sellest, kuidas ühel nende kristlasest kolleegil üle noatera homoparaadi ühiskülastust vältida õnnestus.

Nagu kirjeldas ülalmainitud mereväelane, kestis kohustuslik koolitus terve päeva ning sisaldas tunni pikkust loengut "soo muutlikkuse" ja sellest tulenevate "õiguste" teemal.

Mereväelane tuletas lugejatele meelde, et Kanada merevägi on alates maikuust asunud ametlikult toetama LGBTQ-liikumist ning heisanud selle kinnituseks ka kõikidel alustel vastava vöödilise plagu. pride_navy_810_500_55_s_c1

Õppepäeval tuli meremeestel kuulata soovahetajast töötaja loengut sellest, kuidas laevadel tuleb kultiveerida "tervet ja mitmekesist" keskkonda kõikide vaadete suhtes, kusjuures igasugune vastuseis värskelt juurutatud "sooreaalsusele" liigitub siiski vihkamiseks ja ebasündsaks käitumiseks.

Mereväelane kirjutab kurbusega, kuidas paljud ettekande lõppedes püsti tõusid ja aplodeerisid. Küll aga silmas ta ka pahuraid palgeid. Peamiselt oli tegemist vana kooli meestega, kes on rohkem huvitatud mereväe tegelikust missioonist ja eesmärgist.

Esinejate-aktivistide sõnutsi on nende initsiatiiv ülioluline olukorras, kus töökohas "jätkuvalt eksisteerivad heteronormatiivsed suhtumised."

Esineja peatuski põhjalikult sellel ohtlikul nähtusel (ingl. k. heteronormativity), mida defineeris kui ühiskonnas valitsevat eeldust, et inimesed jagunevad meesteks ja naisteks, kellel on elus selged, looduse poolt antud rollid, ning arusaama, et seksuaal- ja abielusuhted on normaalsed vaid vastassugupoolega.

Loe tervikuna artiklit, mis sisaldab ka ettekandes kasutatud värviliste illustratsioonidega Powerpoint-presentatsiooni.

canadian_navy_gay_810_500_55_s_c1