John Kerry tervitamas Bangladeshi peaministrit Sheikh Hasinat teel kohtumisele, kus arutati võitlust ekstremismiga pärast seda, kui politsei tappis islamistliku rühmituse liikmed, keda süüdistatakse kohviku piiramises, mis tõi kaasa ohvreid. Foto: AFP/Stringer/Scanpix

Esmaspäeval Bangladeshis esinedes pöördus USA välisminister John Kerry ajakirjanduse poole sõnaselge palvega kajastada terrorismi vähem, “et inimesed ei teaks, mis sünnib.”

Terrorismi teemat arutades ütles Kerry, et “kerge on terroriseerida… sa võid teha veidi lärmi,” vahendab PJ Media. Seejärel tegi minister ettepaneku: “Võibolla teeks meedia meile kõigile teene, kui nad ei kajastaks seda nii palju. Inimesed ei teaks, mis sünnib.”

Siin on märkuse kontekst tõlgituna USA välisministeeriumi ametlikust ärakirjast:

Pidage meeles: ükski maa pole terrorismi suhtes immuunne. Kerge on terroriseerida. Valitsus ja õiguskaitse peavad olema korrektsed 24 tundi päevas, 7 päeva nädalas, 365 päeva aastas. Aga kui sa otsustad ühel päeval, et sa hakkad terroristiks ja sa oled valmis end tapma, siis sa võid minna välja ja tappa mõned inimesed. Sa võid teha veidi lärmi. Võibolla teeks meedia meile kõigile teene, kui nad ei kajastaks seda nii palju. Inimesed ei teaks, mis sünnib. (Aplaus.)

Tegelikult on ajakirjanduse töö täpselt vastupidine sellele, mida soovib Kerry – et “inimesed ei teaks, mis sünnib.”

Ajakirjandus eksisteerib selleks, et inimesed teaksid, mis sünnib.