The New York Timesi peakorter New Yorgis. Foto: Scanpix

USA suurim konservatiivne kirjastusfirma Regnery Publishing katkestab kõik sidemed The New York Timesiga, süüdistades vasakpoolsete vaadetega ajalehte oma bestsellerite edetabeli kallutamises liberaalsete teoste kasuks.

"Konservatiivse kirjastajana usume me, et The New York Timesi edetabel ei kajasta konservatiivsete raamatute müüki Ühendriikides sama täpselt, kui teised tuntud bestsellerite edetabelid," ütles pressiteate vahendusel Regnery president Marji Ross.

Regnery juhtis tähelepanu sellele, et Breitbart Londoni toimetaja Raheem Kassami värske Amazoni bestseller "No Go Zones" oleks pidanud olema Nielsen BookScani andmete valguses 3. septembriga lõppenud nädalal The Timesi 15 bestselleri edetabelis 10. kohal, kuid puudus sealt täielikult.

Tuues teisigi näiteid teatas Ross, et "me keeldume juhtimast tähelepanu edetabelile, mille väärtus meie lugejate jaoks järjest väheneb. Seetõttu me edaspidi ei toeta, avalda ega vaevu seda edetabelit ausalt öelda edaspidi isegi mainima."

Oma kirjas Regnery kirjanikele märkis ta: "Meile on ikka öeldud, kui rumal on hammustada kätt, mis sind toidab. Mina ütlen, et sama rumal on toita kätt, mis sind hammustab."

The New York Times on kallutatust oma pressiesindaja kaudu eitanud.