Kreeka piirivalve Evroses 21. jaanuaril 2023. Foto: Scanpix

Kreeka pikendab 35 kilomeetri võrra ta piiril Türgiga olevat turvatara, mis mõeldud takistama ebaseaduslike sisserändajate tulekut, teatas 19. veebruaril Ungari riiklik uudisteagentuur MTI.

Kreeka valitsuse sellealase kavatsuse avalikustas samal päeval telejaamale „Skai" antud usutluses kodanikekaitse minister Takis Theodorikakos.

Belgia internetiväljaande „The Brussels Times" teatel nimetas Theodorikakos ehitatava taralõigu ligikaudseks maksumuseks 100 miljonit eurot.

Kreeka küsis selle lõigu rajamiseks rahalist toetust Euroopa Liidult, kuid EL pole rahapalvet veel rahuldanud. Kõnealuse lõigu valmisehitamine võtaks aega umbes kümme kuud, ütles Theodorikakos mainitud teleusutluses.

Hetkeseisuga on Kreeka ja Türgi piirijõeks oleva Evrose ääres 37,5 kilomeetri pikkune ja viie meetri kõrgune turvatara. Kreeka rajas selle omal ajal selleks, et hoida eemal ebaseaduslikke sisserändajaid.

Kreeka ametlikel andmetel on Kreeka piirivalvurid ära hoidnud u. 256 000 piiririkkuja sisenemise. Vahistatud on u. 1300 inimkaubitsejat.

The Brussels Times" meenutab, et inimõigusaktivistid on Kreeka võimudele korduvalt heitnud ette Türgist lahkunute tagasisaatmist, kes on püüelnud Euroopasse parema elu peale.

Toimetas Tõnu Kalvet