2014. aasta 2. septembril sörkjooksuks soojendust tegeva Säpo töötaja T-särgilt: "Meie kaitseme Rootsit ja demokraatiat" Foto: Joakim Berndes/ Wikimedia Commons

Umeå kool Dragonskolan kaebas politseile ja Rootsi kaitsepolitseile (Säpo), et nende õpilased levitasid infolehte faktidega sisserände kohta, vahendab Voice of Europe viitega väljaandele Fria Tider.

Oma tabelis tõid õpilased ära sellised faktid nagu immigratsiooniga seonduvad kulud, migrantide suur osakaal vägivaldsete kuritegude statistikas, ning illegaalidele pakutav üliodav hambaravi.

Kõik andmed olid esitatud viidetega Pew' uurimiskeskuse hiljutisele uuringule moslemikogukonna kasvust Rootsis.

Direktriss Anna Sundelin pöördus politseisse ja Säposse seetõttu, et tema hinnangul oli õpilaste tegu "kohutav" ja "rassistlik".

"On absoluutselt mõeldamatu, et meil levib koolis sedasorti propaganda," teatas ta tabeli kohta.

Üks õpilastest ütles ajakirjanikele, et "me ei saanud ju kuss olla ja pöidlaid keerutada ja niisama passida, sel ajal kui Rootsi alla käib."

"Seepärast me mõtlesime, et koostame selle infolehe immigratsiooni mõjust meie ühiskonnale," ütles õpilane. "Et saaks kaasõpilasi informeerida."

Ühe teise õpilase sõnutsi "on väga murettekitav, et kool otsustab Säposse pöörduda, kuna mõned õpilased on postitanud infolehti faktidega."

Direktriss Sundelin on selgitanud, et nende koolis valitseb "nulltolerants" ja juhtkond on avaldanud sisevõrgus infolehe kohta ka uudise, et nii õpilased kui õpetajad saaksid ette kanda, kui neid veel peaks ilmuma.

Faktide levitamise eest on Rootsis taga kiusatud ka üliõpilasi.

Foto: Twitter/Fria Tider