"Verine" tüdruk "Aleppos" piltnikule poseerimas. Foto: Egiptuse siseministeerum/Facebook

Politsei arreteeris Port Saidis viis inimest, kes selles Egiptuse linnas “haavatud Süüria laste” pilte lavastasid.

Nagu teatas Egiptuse siseministeerium, kavatseti pilte kasutada selleks, et kujundada sotsiaalmeedias moonutatud arusaama laastamistööst ja vigastustest Aleppo linnas.

Töörühm tootis ka võltsvideoid väidetavate õhurünnakute tagajärgedest Aleppos.

Politseinikud olid tunnistajateks sellele, kuidas võttegrupp, mille koosseisu kuulusid fotograafi abiline ja laste vanemad, lavastas fotosid linnavõimude korraldusel lammutatud ebaseadusliku hoone rusude juures.

Nad märkasid mööda sõites valges kleidis ja “verega” kaetud tüdrukut, kes hoidis käes samuti “verega” määritud kaisukaru, endal üks käsi sidemes.

“Veri” osutus punaseks värviks. Loe ja vaata edasi siit.

Varasemalt on Kanada ajakirjanik Eva Bartlett rääkinud sellest, kuidas vabatahtlike päästjate rühmitus Valged Kiivrid, keda “arvatakse päästvat tsiviilisikuid Ida-Aleppost ja Idlibist”, kuid kellest “keegi Ida-Aleppos midagi kuulnud pole,” on “taaskasutanud” lapsi oma videoraportites.

“Nii võite te leida tüdruku nimega Aya, kes ilmub, ütleme, augustikuises raportis, ning seejärel septembris kahes esinevas kohas,” rääkis Bartlett.

Nagu selgub, toodavad Valged Kiivrid oma päästetöödest videomaterjali ka “mannekeenide” abiga. Protestide rohkuse tõttu on rühmitus pidanud siiski vabandama nii avalikkuse kui projektis osalenud vabatahtlike ees.