Sügavais mõtteis Obama USA presidendina Valges Majas tugitoolis istumas. Foto: Pete Souza, Wikipedia

Hiljutises intervjuus telekanalile Fox and Friends väitis kirjanik ja uuriv ajakirjanik Ed Klein, et endine Ühendriikide president Barack Hussein Obama on panemas püsti varivalitsust vastuseisu organiseerimiseks president Donald J. Trumpile.

Kleini andmetel on Washingtoni elama jäänud Obama moodustanud meeskonna, mis muuhulgas koosneb välisasjade, tööhõive, abordi ja ametiühingute küsimustega tegelevatest töötajatest.

Kõik on valmis selleks, et Obama saaks hakata esinema televisioonis, pidama kõnesid ning kirjutama arvamuslugusid, ütles Klein.

Kleini kahtlusi kinnitas ajalehe New York Post veergudel kirjanik Paul Sperry, kes ütles muuhulgas: “Obama töötab kulisside taga, et panna püsti varivalitsus, millega kaitsta oma ohustatud pärandit. Veelgi enam, ta kavatseb saboteerida uue administratsiooni “Ameerika esikohale” asetamise agendat.”

Sperry kirjutas, et Obama teostab oma kava pahempoolsete mittetulundusühingute võrgustiku kaudu nimega Organizing for Action (OFA), mis laieneb jõudsalt ning on avanud üle 250 kontori üle kogu maa.

Obama on Sperry sõnutsi OFA operatsioonides aktiivselt tegev, säutsub nende Twitteri konto kaudu ning annab korraldusi Trumpi-vastastes protestides osalejatele.

Veebruari alguses sai TruNewsi korrespondent Edward Szall meili, milles teda kutsuti tellima värskeid teateid Barack ja Michelle Obama “pressikeskuselt”.

Samal ajal selgus, et Obamad on viinud valitsuse veebilehe WhiteHouse.gov sisu üle omaenda veebilehele, mis on originaaliga rabavalt sarnane.

Breitbarti andmetel on OFA löönud käed äsjaasutatud projektiga Indivisible.

Indivisible pakub internetipõhist väljaõpet president Trumpi poliitika vastu protestimiseks.

Indivisible’i liidrid on avalikult seotud George Sorose poolt rahastatud organisatsioonidega.

OFA ja Indivisible’i koostöös avaldatud protestijate käsiraamatust võib näiteks lugeda, et vabariiklaste koosolekutele peavad protestijad minema vaikselt, et mitte kahtlust äratada.

“Haarake endale istekohti esiridades, aga ärge istuge kõik koos. Pigem hajutage end kahekaupa laiali, et jätta mulje, et terve saalitäis rahvast on vabariiklasest esineja seisukohtade vastu.”

Küsida tuleb vaenulikke küsimusi. Kui mikrofon on pihku saadud, “hoidke sellest kõvasti kinni.”

Vaata Ed Kleini intervjuud siit:

https://www.youtube.com/watch?v=bqH_XA851l8