Lee Anderson (vasakul) Foto: Scanpix

Ühendkuningriigi Tooride partei endine asejuht Lee Anderson leiab, et konservatiivse partei allakäigus on süüdi nõndanimetatud "mõõdukad" konservatiivid.

Täpsemalt süüdistab endine toor Anderson, kellest märtsis sai Ühendkuningriigi parlamendis Reformipartei (Reform Party) rahvaesindaja, konservatiivide hulka imbunud "mõõdukat" liikumist One Nation (üks rahvus), vahendab Telegraph.

Käesoleval aastal toimuvad Ühendkuningriigis valimised ja küsitlused näitavad, et toorid seisavad silmitsi hävitava kaotusega.

Telekanalile GB News antud intervjuus leidis Anderson lisaks, et osalt on tooride kehvas seisus süüdi ka nende upsakus, liigne kindlus enda poliitilises positsioonis.

"[Tooride halb seis] on paras õnnetus, sest jätkuvalt on konservatiivide hulgas häid parteilasi, häid toori rahvaesindajaid, kellega ma olen jätkuvalt sõber ja kes kaotavad järgmistel valimistel tõenäoliselt oma kohad," rääkis reformiparteilane.

"Siis on mingi hulk parlamendisaadikuid, kes ei ole nii toredad, One Nationi jõuk, kes minu hinnangul on hävitanud Konservatiivse Partei."

Tema sõnul on "mõõdukas" One Nation tegelikult hullem kui Tööpartei (leiboristid), sest nad on varjatud sotsialistid.

Andersonil tekkis tooride partei juhtkonnaga tüli tema väite peale, et Londoni leiborististist linnapead Sadiq Khani kontrollivad islamistid.

Ühel Reformi kõnekoosolekul selgitas ta, et täna pole leiboristide ja tooride vahel enam suurt mingisugust vahet ja "ainult Reform räägib täna inimeste eest". 

One Nation koosneb ühispartei "konservatiividest", kes ei ole "kaikamehed", kes tahavad kõigiga hästi läbi saada ja on valmis läbi rääkima kõigi konservatiivsete alusväärtuste teemal, nagu näiteks laste soomuutmine ning massisisseränne.

Toimetas Karol Kallas