Isolatsioonis vanainimene. Foto: Bigstockphoto

Prantsusmaal tehtud uurimus näitab pensionäride karmi olukorda seoses koroonapiirangutega, vahendab Breitbart.

Ühenduse Vaeste Väiksed Vennad (Les Petits Frères des Pauvres) poolt teostatud uurimus tõdeb, et rohkem kui pool miljonit Prantsusmaa pensionäri elab "sotsiaalses surmas" ja neil puudub pea igasugune kontakt teiste inimestega. Sellisel olukorral on otsene seos koroonapiirangutega. 

Neljapäeval avaldatud uurimuse kohaselt on sotsiaalses isolatsioonis elavate üle 60-aastaste inimeste arv tõusnud alates 2017. aastast 77%.

Üks küsitletutest ütles uurimuse läbiviijatele: "Ma ei karda surma. Aga see ei ole elu, mida ma praegu elan. See ei ole üldse tore. Ma ei näe mitte kedagi."

Ühtlasi on ühenduse sõnade kohaselt kasvanud ka oma perekondadest isoleeritud vanainimeste arv alates 2017. aastast 122%, vastavalt 900 000-lt kahele miljonile.

Kuigi internet aitab sotsiaalset isolatsiooni vähendada, nendib ühendus, et ligi 3,6 miljonit Prantsusmaa vanainimest elab digitaalses isolatsioonis ja paljud, kellel on digitaalse suhtlemise võimalus, ütlevad, et see ei asenda vahetut inimlikku kontakti. 

Koroonapiirangutest tingitud pensionäride isoleerituse probleem ei ole ainult Prantsusmaal. Ka Kanadas kurdavad pikaaegsel hooldusel olevad vanurid, et selline kohtlemine on ebahumaanne, kirjutab Global News.

Üks hooldekodu elanik tõdes, et "sul ei ole võimalik kellegagi rääkida, mitte kedagi näha… kogu jõulude ja uusaasta aja istusime me tubades. On ebainimlik jätta inimesed tubadesse ilma, et nad oleksid kellegagi pikemat aega kontaktis."

Toimetas René Allik