Kaader dokumentaalfilmist "Voices of Silenced".

Üle-eelmisel nädalal taganes Londonis Piccadilly Circusel asuv kino Vue viimasel hetkel kokkuleppest näidata homoseksuaalsusest vabanenud ja sellega teisigi julgustada soovivate inimeste vaigistamisest kõnelevat filmi.

Filmi "Vaigistatute Hääled" ("Voices of the Silenced") esilinastuse oli korraldanud inimestel homoseksuaalsusest vabaneda aitav kristlik ühendus Core Issues Trust, kirjutas LifeSiteNews.

Kõnealuse filmi võtted vältasid kaheksas riigis kaks aastat ning esilinastusele olid plaaninud sõita inimesed kogu maailmast.

Filmis tuuakse vaatajateni intervjuud 15 inimesega, kes on omal tahtel ja jõupingutusel vabanenud homoseksuaalsest eluviisist, ent kes on ühtlasi kohanud homoliikumise tugevat vastuseisu oma kogemusest kõnelemisele.

Päev enne filmi planeeritud esilinastust sai Core Issues Trusti juht dr Michael Davidson kino juhtkonnalt e-kirja, kus teatati, et filmi esilinastus jäetakse ära.

"Tegu on väga olulise filmiga, mis aitab kasvatada avalikkuse teadlikkust neist tõsistest raskustest, millega homoseksuaalsest eluviisist vabanenud inimestel tuleb silmitsi seista. Seetõttu olen äärmiselt pettunud, et filmi näitamise kokkuleppest viimasel hetkel taganeti," ütles ta.

Esilinastuse tühistamisteatele eelnes LGBT-meelses portaalis Pink News avaldatud hävitav kriitika filmi aadressil. Eriliselt rünnati ideed, et "geid" saavad oma seksuaalset identiteeti muuta. Muuhulgas tsiteeriti väljaandes poliitikuid, kes kavatsevad karistuste ähvardusel keelata teraapia homoseksuaalse eluviisi seljatamiseks, nagu seda tehti hiljutise seadusemuudatusega Andaluusias.

Core Issues Trust selgitab oma veebilehel, et toetab oma tegevusega inimesi, kes vabast tahtest abisaamise eesmärgil nende poole pöörduvad. Nad selgitavad, et nii mõnigi kord ei saa normaalse elu juurde tagasi pöörduda soovivad isikud paraku abi ei lähedastelt, kogudustest ega professionaalsetelt nõustajatelt.

Eriliselt on filmis "Vaigistatute hääled" vaatluse all praegusel ajal maad võttev suundumus keelata karistuste ähvardusel teraapia ja muu samalaadse abi osutamine, mis lähtub eesmärgist aidata seda soovivatel isikutel homoseksuaalstest kalduvustest üle saada ja/või homoseksuaalsest eluviisist vabaneda ning allutab sellisena isikliku vabaduse domineerivale seksuaalrevolutsiooni ideoloogiale.

Core Issues Trustile on tulnud appi Inglismaal kristlaste õiguskaitsele pühendunud The Christian Legal Centre, mille abil kaalutakse kino vastu kohtusse pöördumist, et nõuda sellelt käitumist kooskõlas 2010. aastal vastu võetud võrdõiguslikkuse seadusega.

"Iroonilisel kombel illustreerib portaali Pink News ja kino Vue käitumine filmi fookuses olevat probleemi. Filmi "Vaigistatute hääled" püütakse reaalselt vaigistada," toonitas The Christian Legal Centre'i juht Andrea Minichiello Williams.

"Lõppastmes on tegu sõnavabaduse probleemiga," rõhutas ta. "Nagu juba tavaliseks saanud, kasutab homoseksuaalide väike vähemus ähvardamise ja hirmutamise taktikat, et neile mittemeelepäraste vaadete väljendamist maha suruda. Traagilisel moel ei suuda nad sallida tõde, et on olemas palju mehi ja naisi, kes ei soovi homoseksuaalset eluviisi jätkata ja kes otsivad sellest vabanemiseks abi."

Hispaania seadus surub katoliiklikele koolidele ja peredele karistuste ähvardusel peale LGBT-doktriini

Iiri valitsus katoliiklikele abielunõustajatele: teenindate ka LGBT-kogukonda või kaotate riikliku rahastuse

Juhtiv Briti kirjastaja paiskab koolidesse LGBT-näidetega õpikud