Selle nädala Eesti Ekspress avaldas loo Eerik-Niiles Krossi ameeriklannast abikaasa Mary Jordani eeldetavatest valesüüdistusest, mille kohaselt kaks EKRE logo kandvat meest teda eelmise aasta lõpus Stroomi rannas ründasid. Martin Helme näeb kogu loos tahtlikku ja etteplaneeritud infooperatsiooni oma erakonna ründamiseks enne valimisi. 

Ettevõtja Karoli Hindriks kirjutas 27. novembril oma Facebooki-postituses, kuidas kaks meest Stroomi rannas tema ameeriklannast sõbrannale kallale tungisid. Mehed sõimasid ja solvasid naist ning loopisid teda ja ta koera kividega. Mõlemad mehed kandsid riietel EKRE logo ja ründasid naist, kuna too rääkis telefoniga inglise keeles.

Selle nädala Eesti Ekspress avaldas aga loo politsei uurimistulemustest, mis Hindriksi väited ümber lükkavad.

Ekspress kirjutab, et on kaheldav, kas rünnak üldse toimus, sest Hindriksi sõbranna, ameeriklanna Mary Jordan ei viibinud sel ajal üldsegi Stroomi ranna piirkonnas. Nüüd on uurimise all hoopis Mary Jordan ise teadlike valesüüdistuste tõttu. Asjale lisab vürtsi asjaolu, et Jordani näol on tegu Eerik-Niiles Krossi abikaasaga.

EKRE fraktsiooni juht Martin Helme näeb juhtumis tahtlikku ja etteplaneeritud infooperatsiooni Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna vastu, et rikkuda nende mainet ja mõjutada lähenevaid valimisi.

Vaata Helme põhjalikumat kommentaari Objektiivi videost.