Toompeal ei võta EKRE-ga koalitsiooni välistamise jutte absoluutselt mitte keegi tõsiselt ja isegi sotsid on käinud maad kuulamas, räägib Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Martin Helme Objektiivi stuudios. 

Kui avalikkuses on sotside esimees Jevgeni Ossinovski kutsunud Reformierakonna Kaja Kallast ja Keskerakonna juhti peaminister Jüri Ratast välistama üheselt koostöö Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga, siis EKRE aseesimehe Martin Helme kinnitusel on isegi sotsid käinud EKRE ukse taga maad kuulamas. Ka Kaja Kallas käesoleva aasta alguses kinnitanud, et EKRE-l pole Reformierakonnaga ühisesse valitsusse asja.

Martin Helme toob aga mängu täiesti uue perspektiivi: "Toompeal ei võta EKRE-ga koalitsiooni välistamise jutte absoluutselt mitte keegi tõsiselt," sõnab poliitik, kelle arvates on välistajate eesmärgiks EKRE koalitsioonikõlbmatuks tunnistamisega võtta EKRE-lt hääli.

"Ma ütleksin nii, et välistajad, nagu Kaja Kallas ja Jevgeni Ossinovski, pole väga suure tõenäosusega peale valimisi enam oma erakondade esimehed, sest tulemus saab neil olema nigelam kui nad on oma toetajatele lubanud," arvab Martin Helme.

"Kaja Kallas võetakse varem või hiljem oma erakonna juhi positsioonilt maha," on Helme veendunud.

Kommenteerides Marian Võsumetsa Kanal 2-e eetrisse paisatud Tõrvikurongkäigu-teemalist soperdist ja EKRE otsust Kanal 2-e reportereid mitte oma valimispeole lubada, ütleb Martin Helme, et Kanal 2 pole Marian Võsumetsa isiklik kanal ja toimetusel peab lasuma selge vastutus.

"Kui ERR, Postimees või Delfi panevad midagi eetrisse, siis on see selle organisatsiooni vastutusel, kes need asjad eetrisse paneb. Kui te annate Võsumetsale mikrofoni kätte ja lasete tal Tallinna vanalinnas nädalavahetusel joodikuid otsida ja Sputniku-stiilis libauudisega lagedale tulla, siis on see kogu kanali ja Reporteri toimetuse vastutusel," räägib Helme.

"Kui me räägime aga meie pühapäevasest valimispeost, siis me peame ennast kaitsma. Ma ei saa lasta enam sellist kaamerat üritusele, kes nurga taga filmib võib-olla Valli baari kundesid ning siis ütleb, et näete, milline on EKRE valimispidu," põhjendab Martin Helme.

Intervjuus vestleme Martin Helmega veel valimiste võimalikust tulemusest, EKRE populaarsusest noorte hulgas ning meenutame lõppeks Tõrvikurongkäiku.

Vaadake lisa videost!