Foto: kuvatõmmis Facebook'i grupist "Virginia Woolf sind ei karda!"

Mary Kross kirjutas mullu feministlikkusse Facebook’i gruppi “Virginia Woolf sind ei karda!”, et kavatseb kasutada “ükskõik milliseid taktikaid”, et midagi selle riigi naiste jaoks ära teha. Ühtlasi heidab ta oma kaasfeministidele ette, et nende taktikad ainult alandavad neid, kes üritavad oma “agendat vahendeid valimata edendada”.

“Näidake mulle oma resümeed selle kohta, kuidas asju ära teha ning ma näitan teile enda oma. Ma võin kasutada ükskõik milliseid taktikaid, et midagi selle riigi naiste jaoks ära teha ning kavatsengi seda teha,” lubas Kross umbes aasta eest tarmukalt kurikuulsas feministide sotsiaalmeediakommuunis.

“Mida olete teie hiljuti teinud?” küsis ta järgnevalt. “Selgelt mitte piisavalt, kuna see probleem on siin jätkuvalt Euroopa halvim ning teie taktikad ja vähene sõnavabadus ainult alandavad neid, kes üritavad seda agendat vahendeid valimata edendada.”

Mary Kross ei soovi enda käsitlemist Eerik-Niiles Krossi abikaasana

“Olles ise majanduslikult ja ühiskondlikult sõltumatu naine ei ole vaja minule viidata oma “abikaasa” kaudu,” selgitab prominentse reformierakondlasest poliitiku Eerik-Niiles Krossi abikaasa Mary Kross (neiupõlvenimega Jordan) täiendavalt. “See ei ole väga feministlik.”

Ühtlasi heidab Kross oma kaasnaisõiguslastele ette, et nad on teda ja teisi enda reeglite ja käitumisprotokollidega eemale peletanud ning leiab, et ei vaja rääkimiseks nende luba.

Toimetas Martin Vaher