Liiga liider Matteo Salvini kõnelemas potentsiaalsetele valijatele käesoleva aasta 24. veebruaril, rõhutades Itaalia kristlikku pärandit. Foto: Scanpix

Itaalia uue valitsuse koosseisu kuulub teiste hulgas Liiga ridadest pärit perekondade ja puuetega inimeste minister, kes on vastu abordile ja eutanaasiale.

Nagu kirjutab The Local, on kristlasest minister Lorenzo Fontana ühtlasi nimetanud samasooliste "abielu" ohuks Itaalia kogukonnale ja traditsioonidele.

Samuti kuulus Fontana nende poliitikute ridadesse, kes palusid tuua edasise ravi jaoks Itaaliasse Suurbritannias unarusse jäetud rasket haigust põdev väike Alfie Evans.

Lühidalt ja ülevaatlikult on Itaalia värske valitsuse plaanid kokku võtnud Briti ajakirjanik Paul Joseph Watson, kes toob esile, et nad tahavad:

– saata maalt välja 500 000 illegaali,
– taaskinnitada kristliku identiteedi,
– teostada järelevalvet mošeede üle,
– julgustada inimesi lapsi saama, ja
– tõsta kohalikud küsimused taas ülemaks globaliseerumisest ja kapitalismi monopolist.

"Huvitav, mis [George] Soros hirmunud on?" esitab Watson elementaarse küsimuse.

Teatavasti tuli Soros just äsja lagedale süüdistusega, et Liiga liidrit Matteo Salvinit on toetanud ja tiivustanud Kremli rahad.

"Ma ei tea, kas Salvinit rahastas Moskva, kuid avalikkusel on õigus teada," küsis Soros Itaalia meedia veergudel, olles "väga mures Venemaa mõju pärast Euroopa … ja Itaalia uue valitsuse üle."

"Soros muretseb Itaalia valitsuse pärast?" kommenteeris seda koheselt Liigas majanduspoliitika eest vastutav Claudio Borghi. "Siis see tähendab, et me liigume õiges suunas."

Kriitikale on tänaseks reageerinud ka Salvini ise, kes ütles raadio vahendusel rahvale, et on Venemaa liidrist heal arvamusel "tasuta" ning hoiatas, et on varasemalt "kaevanud kohtusse inimesi, kes ütlesid, et Venemaa mulle maksab."

"Ma ei ole Venemaalt iial ühtegi liiri ega matrjoškat ega karvamütsi saanud," lisas ta täienduseks.

Ta hindab Venemaa presidenti Vladimir Putinit kõrgelt, kuna usub, et too "on oma rahva jaoks palju ära teinud, ning [samuti] sekkumistega islamistliku terrorismi vastu, nagu Süürias."

"Ja ma ütlen seda tasuta, kuna nii ma mõtlen," sõnas Salvini.

Nagu sellest veel vähe oleks, hindab siseminister Salvini kõrgelt ka Ungari peaministrit Viktor Orbánit, kellega koostöös kavatseb muuta Euroopa Liitu.

"Täna oli mul pikk ja kena telefonikõne Ungari peaministri Viktor Orbániga, kes soovis meile kõike parimat ning kellega koos me muudame Euroopa Liidu reegleid," ütles Salvini eilsel rahvakogunemisel.

Nagu nentis Saksa meediale viimasel ajal sageli Itaalias viibinud Steve Bannon, on "Rooma hetkel maailmapoliitika tulipunkt. Praegu siin toimuv on tõesti äärmiselt märkimisväärne."

Donald Trumpi endisele peastrateegile ja uudisteportaali Breitbart eksjuhile avaldab sügavat muljet, et praegusel nartsissistlikul ajastul olid kaks noort parteijuhti – Luigi Di Maio (Viie Tähe Liikumine) ja Matteo Salvini (Liiga) – valmis loobuma kõrgema eesmärgi nimel peaministri kohast, vahendavad Uued Uudised.

"Itaalias taheti panna pukki järjekordne tehnokraatide valitsus, kuid enamus hääletas kartelli vastu. Ees seisab pikk ja raske võitlus," hoiatab Bannon.

Soros haistab Itaalia valimiste taga Moskva mõju