Tiibraketi Tomahawk tulistamine õppuste käigus öönägemisprillide läbi vaadatuna. Foto: Nathanael Miller, Reuters/Scanpix

Valmistudes täpselt sihitud tiibrakettide raheks Ameerikast on Vene kindralid astunud samme militariseerimaks tsiviilside infrastruktuuri riigis.

Nimelt ostab Venemaa armee kokku signaalide segamise seadmeid Pole-21, mis seatakse üles mobiilimastidele.

Konflikti korral lülitaks valitsus segajad sisse ning palvetaks, et USA raketid kaotaksid kasvõi veidi oma tabamistäpsusest, kirjutab vaatleja ja analüütik Robert Beckhusen portaalis War is Boring.

“Hetkel on seadme testid teostatud ning süsteem inventari vastu võetud,” ütles augustis ajalehele Izvestija Vene kaitseministeeriumi pressiesindaja.

Vene ajalehe andmetel moodustuvad segajatega varustatud mobiilimastidest “võrgustikud, mis katavad satelliitnavigatsiooni (nagu global positioning system ehk GPS – toim) signaalide jaoks läbitungimatu kuplina terveid piirkondi.”

USA tiibraketid nagu Tomahawk sisaldavad elektroonikat, mis on spetsiaalselt seadistatud tulemaks toime GPS-süsteemi segajatega.

Kreml loodab, et segajaga saab vältida vähemalt otsetabamusi. “[Ka] kõige väiksem kõrvalekalle [signaali] soovitud sagedusest kasvõi millisekunditeks toob kaasa täpsuse vähenemise,” ütles Izvestijale Vene militaarekspert Anton Lavrov.