Eesti režissöör Aljona Suržikova on veendunud, et Vene punkbändi Pussy Rioti kutsumine Tallinnasse lõhestab eestlasi ja venelasi veel rohkem, vahendab Õhtuleht.

„Provokaatorite kutsumine, keda püütakse Tallinna muusikanädala sisse tuua, on kahtlemata ebameeldiv sündmus. Kas korraldajad, kes kutsusid taolised külalised, teavad, et lähtuvalt viimasest rahvaloendusest on meie riigis 10 protsenti luterlasi ja 16 protsenti õigeusklikke?" küsis Suržikova ERRi venekeelsele portaalile antud intervjuus.

„Seega on Eestis palju inimesi, kelle jaoks on otsus kutsuda muusikafestivalile mingisugused poliitilised provokaatorid, kes naeravad meie riigis kõige levinuma kristliku usu üle ja ei austa seda, on kummaline ja ebameeldiv," arvab režissöör.

Suržikova sõnul on ta palju tegelenud meie ühiskonna liitmisega ning taoline tegevus, mis tuleb riigiametnike poolt nagu presidendi Toomas Hendrik Ilvese sõnavõtt Pussy Rioti poolt, raskendavad olukorda ja lõhestavad ühiskonda.

Suržikova räägib, et Eesti venelaste jaoks on Pussy Rioti kutsumine siia sama hea kui sülitamine otse näkku. Eestlaste puhul on see sülitamine nende suunas, kuna neile püütakse demokraatia näol pähe määrida rumalust, harumatust ja häbitust.

„Ma olen ema ja mul on häbi, et minu riiki tuuakse igasugust kõntsa ja võetakse seda kõrgel tasemele vastu. Ma olen kahe lapse ema ja mul on häbi, et president, kes räägib inglise keelt, ei häbene seda bändinime kõva häälega välja ütelda," viitab Suržikova punkbändi ebatsensuursele nimele.