Homoliikumine on saavutanud Norras järjekordse võidu. Pärast tsiviilpartnerluse registreerimise võimaluse läbisurumist 1993. aastal ja "homoabielu" seadustamist 2009. aastal jõuti nüüd ka selliste "abielude" õnnistamiseni luterliku kiriku poolt.

Norra luterlik kirik võttis eilsel hääletusel vastu otsuse hakata laulatama samasoolisi paare, järgides sellega Taani ja Rootsi luterliku kiriku eeskuju. Oponentide hinnangul on tegemist valeõpetusega, mis läheb vastuollu kristliku pühakirja ja traditsiooniga.

Norra luterliku kiriku kirikukogu esmaspäevasel hääletusel toetas 88 saadikut 115-st "samasooliste abielu", vahendab Reuters. "Lõpuks saame tähistada armastust olenemata sellest, kellesse keegi armub," ütles kirikusisese progressiivse liikumise Avatud Kirik juht Gard Sandaker-Nilsen.

Kriitikute sõnul aga näitab olukord, kus kristlikku abielu ei defineerita lähtudes Piiblist ja kristlikust traditsioonist, vaid hoopis hääletamise teel, kristliku õpetuse taandumist ajavaimu ees. Pealegi ei ole vastuseis "homolaulatustele" kirikust kuskile kadunud.

"Minu ja nende tuhandete inimeste jaoks, keda ma esindan, on pettumus, kurbus ja ebakindlus tohutu. Pettumus ja kurbus, sest täna me kiidame heaks õpetuse, mida 1997. aastal kirik nimetas hereesiaks. See läheb vastuollu Piibli ja Jeesuse sõnaga abielu kohta," vahendab portaal The Local kirikukogu liikme Rolf Magne Haukalidi sõnu kirikukogus peetud debatil.

1993. aastal sai Norrast sai teine riik pärast Taanit, mis kiitis heaks nn homopartnerluse. 2009. aastal seadustati Norras homoseksuaalide tsiviilabielu. Samuti on Norras homoseksuaalidel lapsendamise õigus ning naissoost homoseksuaalidele pakutakse ka kunstliku viljastamise võimalusi.

Norra luterlik kirik on riigikirik ja selle vaimulikud on valitsuse palgal olevad riigiametnikud. Kiriku keskvalitsus ja regionaalsed valitsused on osa riigi haldussüsteemist. Seadus kohustab kohalikke omavalitsusi toetama luterliku kiriku tegevust ning kohalikud omavalitsused on omakorda esindatud kiriku kohalikes juhtorganites.