USA president Barack Hussein Obama väljumas 9. oktoobril Chicagos sõjaväehelikopterist Marine One. Foto: Jonathan Ernst, Reuters/Scanpix

USA president Barack Obama on andnud teada, et kohtub täna (reedel) oma juhtivate välisnõunikega, kellega arutab, kas Ühendriigid sekkuvad Süürias sõjaliselt Venemaa vastu.

Kõrgete ametnike sõnutsi tuleb Ameerikal tegutseda jõulisemalt või riskida sellega, et kaotatakse viimasedki riismed oma mõjust Süürias.

Üks variant oleks sooritada õhulööke Süüria sõjaväebaaside, laskemoonaladude, radarite ja õhutõrjerakettide asukohtade pihta, vahendab TruNews.

Samas on Süüria ja selle valitsuse kutsel riigis viibivad Vene relvajõud sageli omavahel segunenud ning seetõttu võib leida aset otsene konflikt Venemaaga.

Vene välisminister Sergei Lavrov on varasemalt nimetanud ohtlikeks ettepanekuid löökide andmisest Süüria õhujõudude lennuväljadele ja kinnitanud, et Venemaal on vajalikud vahendid oma objektide kaitsmiseks Süürias.

Teine võimalik meede oleks varustada “USA poolt kontrollitud ja heakskiidetud mässulised” senisest keerukamate ja efektiivsemate relvadega.

USA valitsusallikate vastavaid avaldusi vahendas esimesena Reuters. Valge Maja on keeldunud kommentaaridest.

Pahaendeliste arengute taustal on Venemaa viinud oma territooriumil äsja läbi massilised tsiviilkaitseõppused ning andnud ametnikele korralduse tuua kiirkorras välismaalt koju oma lapsed ja vanemad.