Eile jäid Philadelphias ühispildile (vasakult) Michelle Obama, Barack Obama, Hillary Clinton, Chelsea Clinton ja Bill Clinton. Foto: Brian Snyder, Reuters/Scanpix

Läinud reedel latiinodele orienteeritud YouTube’i kanalile mitú antud intervjuus julgustas USA praegune president Barack Hussein Obama illegaale täna kartmatult hääletama.

Niinimetatud aastatuhande põlvkonna (ingl. k. millenials ehk vabas tõlkes milleniaalid – toim) esindaja näitlejanna Gina Rodriguez esitas Obamale järgmise küsimuse: “Paljud milleniaalid, Unistajad, dokumentideta kodanikud – ja ma nimetan neid kodanikeks, kuna nad annavad sellele maale oma panuse – kardavad hääletada. Et kui ma hääletan, kas Immigratsioon[iamet] saab siis teada, kus ma elan? Kas nad tulevad mu perele järele ja deporteerivad meid?”

Obama vastas: “[See] pole tõsi, ja põhjus on, ennekõike, kui sa hääletad, siis oled sa ise kodanik. Ja ei ole sellist situatsiooni, kus valijate nimekirjad kuidagi kantakse üle ja inimesed hakkavad uurima jne. Hääle pühadus (puutumatus – toim) on rangelt konfidentsiaalne.”

Samal ajal on USA piiril Mehhikoga kogetud valimiste lähenedes erilist üle piiri kippuvate illegaalide tulva, kes piirivalvurite sõnutsi arvestavad Hillary amnestiaga.

Donald Trump on varasemalt hoiatanud, et demokraadid lasevad inimestel maale valguda, et nood jõuaksid valima.

Teadaolevalt on üks demokraatide taktikaid olnud vedada illegaale bussidega osariigist osariiki korduvalt hääletama.

Nagu lobises uuriva ajakirjanduse projekti Veritase varjatud kaamerate ees välja demokraatide rahvuskomitee töötaja, kasutatakse seekord jälgede segamiseks valdavalt rendiautosid.

Ülaltsiteeritud videot vaadake siit: