Veiko Vihuri ja Markus Järvi. Foto: Objektiiv

Kuidas end millegi pärast "liberaalseks" kutsuv demokraatia määratleb ja kaitseb? Kuidas paistab see kõik välja Ungari sündmuste taustal, kus konservatiivsed jõud on rahva suurel toetusel saavutanud juba mitmendat korda järjest parlamendienamuse? Objektiivi raadiostuudios arutlevad peatoimetaja Markus Järvi ning vaimulik ja portaali "Meie Kirik" peatoimetaja Veiko Vihuri.

Objektiivi raadiosaates räägime Tõnis Saartsi ja Peet Kase artiklist "Kuidas kaitseb end liberaalne demokraatia?" ning võrdleme seda Ungari kristlik-konservatiivse demokraatiaga.

"Enamuse piiramatu võim kätkeb endas ohtu, et ilmuvad välja "rahva" ootusi kõige paremini tundvad demagoogid, kes hakkavad tasahilju demokraatia enda aluspõhimõtteid õõnestama," kirjutavad Tõnis Saarts ja Peet Kask Sirbis ja ERRis ilmunud artiklis.

Mis on enamuse "piiramatu võim" ja kuidas end "liberaalseks" kutsuv demokraatia määratleb ja kaitseb? Kuidas paistab see kõik välja Ungari sündmuste taustal, kus konservatiivsed jõud on rahva suurel toetusel saanud juba mitmendat korda järjest parlamendienamuse?

Objektiivi raadiostuudios arutlevad peatoimetaja Markus Järvi ning vaimulik ja portaali "Meie Kirik" peatoimetaja Veiko Vihuri.

Kuulake lisa saatest!