Kilingi-Nõmme päästekomando meeskonnavanem Kalle Koop selgitab, miks kogunesid päästjad eile riigikogu ette. “Meie mured saavad valdavalt alguse just meie palgaprobleemist. Mured on sellega, et meil on väga raske täita ametikohti. See tähendab seda, et teiste päästjate töökoormus kasvab, kuna töö jaguneb vähema hulga inimeste vahel,” räägib Kalle Koop Objektiivile. 

“Päästjate palk on tänasel päeval madal. 808 eurot on bruto pluss lisatasusid maksimaalselt 11% ehk 885 eurot. See pole suur palk,” selgitab Kalle Koop.

Kas päästjatel on peale madala palga ka teisi muresid?

“Meie mured saavad valdavalt alguse just meie palgaprobleemist. Mured on sellega, et meil on väga raske täita ametikohti. See tähendab seda, et teiste päästjate töökoormus kasvab, kuna töö jaguneb vähema hulga inimeste vahel. Paraku ka personal vananeb ja inimesed on minemas pensionile. Me näeme, et päästjate töövõimekus läheb selliste arengute juures alla,” tõdeb Koop.

Kas praegu on piisavalt poliitilist tahet, et päästjate palgad hakkaksid tõusma?

“Võime öelda, et me näeme seda poliitilist tahet ja tänase seisuga on meie aktsioon siin riigikogu ees pigem juba toetavat laadi. Oleme saanud selle informatsiooni, et meie palkadega tegeletakse ja meie palgad loodetakse 2022. aastaks tuua Eesti keskmise palga juurde. Need on need tingimused, mille pärast me oleme välja tulnud ja oma aktsioone alustanud. Kui see nii saab olema, siis oleme asjade kulgemisega rahul,” räägib Kilingi-Nõmme päästekomando meeskonnavanem.

“Kuigi poliitikud suhtuvad meie aktsiooni üldjoontes hästi, siis paljudel on küsimus, et miks te siin veel olete, kui palkade tõusust on juba räägitud. Ent samas on ka nii, et ühtegi otsust tänasel päeval poliitikute poolt ju veel tehtud ei ole.”

Päästjate aktsiooni kohta saate lisainformatsiooni Facebooki lehelt https://www.facebook.com/PaastjatelePalka/.

Toimetas Markus Järvi