Paavst poseerib 1. oktoobril 2017 Bolognas selfide jaoks migrantidega, kes on tulnud teda tervitama loosungiga, milles selgitavad, et nad vajavad dokumente. Foto: Scanpix

Paavst Franciscus esines üleskutsega "muuta meelt" immigratsiooni suhtes ning toonitas, et sisserännanud pole ühiskonnale ohuks, vaid "võivad anda suure panuse meie ühiskonna rikastamiseks."

Oma pöördumises Vatikanis toimuvale rahvusvahelisele migratsioonikonverentsile kiitis paavst "rahvusvahelise kogukonna" tööd pagulasküsimuses ja "turvalise, korrakohase ja korrapärase migratsiooni" korraldamisel.

"Ma julgustan teid teie töös ja teie pingutustes rajada vastutus rahvusvahelise migratsiooni globaalse juhtimise eest sellistele väärtustele nagu õiglus, solidaarsus ja kaastunne," vahendab Breitbart.

Nõudes meelemuutust nentis paavst, et "meil tuleb loobuda vaatamast teisi kui ohtu meie mugavusele, ning väärtustada neid kui isikuid, kelle elukogemused ja väärtused võivad anda suure panuse meie ühiskonna rikastamiseks."

Selleks tuleb tulijaid "tervitada, tunda ja tunnustada," selgitas paavst ning rõhutas käesoleva olukorra "riikidevahelist" dimensiooni, mis eeldab "kogu rahvusvahelise kogukonna abi."

Ta tahab, et migrantides ei nähtaks lihtsalt numbreid, vaid isikuid – "meie vendi ja õdesid".

"Need isikud, meie vennad ja õed, vajavad "jätkuvat kaitset" sõltumatult sellest, milline on nende migrandistaatus."

Paavst: migrantide õigused kaaluvad üles riikliku julgeoleku