Pahempoolsetel on paha haisu levitamise plaan USA pealinnas. Foto: Voy/Bigstockphoto.com

Uuriva ajakirjanduse projekt Veritas on paljastanud pahempoolsete anarhistide plaani panna Donald Trumpi ametissenimetamise ballil plahvatama haisupomm.

Nagu selgub esmaspäeval avalikustatud varjatud kaameratega võetud videost, kavatsevad aktivistid lasta käiku võihapet sisaldavad pommid, vahendab The Daily Caller.

Plaan on lasta hais homseks määratud balli ajal Washingtoni rahvusliku pressiklubi hoonesse kütte- ja kliimaseadesüsteemi kaudu.

Nagu ütles videos üks initsiatiivi ninamehi Scott Green, “rikuksid haisupommid osalejate riided või muudaksid nende edasised plaanid muul moel võimatuks.”

Anarhisti sõnutsi on “tähtis tagada, et nad midagi tehtud ei saaks… See kraam on väga efektiivne, väga, väga haisev, kestab kaua aega ning väikese kogusega saab teha ära suure töö.”

Nagu lisas rühmituse liige Luke Kuhn, on täiendavalt kavas hakata vastu Washingtoni linnavõimudele ja politseile.

“Sõnum peab olema, et me ei tunnusta ka linnavalitsust. Kui te üritate meid kinni panna, siis me otsime üles teie maja, me põletame selle maha. Me kavatseme füüsiliselt võidelda politseinikega, kui nad mõnda meie paika varastada üritavad. Me läheme sõtta ja teie kaotate,” kinnitas Kuhn.

Projekt Veritas ja selle liider James O’Keefe on teavitanud toimuvast Föderaalset Juurdlusbürood (FBI), salateenistust ja Washingtoni linna politseid.

Vaata videot siit:

Avaldatud on ka järjekorras teine Veritase video, milles potentsiaalsed korrarikkujad räägivad näiteks kavatsusest ronge kettidega kinni hoida ja muul moel linnas liiklemist takistada: