Delfi reklaam. Foto: Peeter Langovits, Postimees/Scanpix

Peaminister Taavi Rõivase tagasiastumist nõudnud kodanikeühendused ei nõustu portaali Delfi laimavate väidetega ning küsivad, kuidas saab Eesti rahvusriigi ja kultuuri eest seismist seostada Kremli huvide teenimisega.

Avaldame toimetusele saadetud pöördumise täies mahus:

MTÜ Eesti Vanemad, SA Euroopa Rahvusrinne, MTÜ Soldiers of Odin Estonia vastus Delfi-le

Meie avalikule pöördumine Taavi Rõivase poole, mis oli avaldatud veebiportaalis Delfi 29.03.2016 järgnes massimeedia enam kui valulik reaktsioon. Meie press on niivõrd “vaba”, et oluline osa kirjast jäi avaldamata, kallutades meie sõnumit ja jättes sellega ühiskonnale vale mulje. Selle eest aga avaldas Delfi enda reaktsiooni kõnealusele pöördumisele, kus andsid voli oma emotsioonile ja fantaasiale. Nagu öeldakse: igaüks mõistab asju vastavalt enda rikutuse tasemele.

Lisaks “säravale” objektiivsusele, poogiti meile külge sildid nagu kremlimeelsed, rassistid, ebaadekvaatsed, kahtlased kujud jne. Sellest vastureaktsioonist me järeldame, et me puudutame seda kõige valusamat teemat, mida nii hoolega üritatakse rahva eest varjata. Mida rohkem kasvab meie teadlikkus, seda rohkem meid rünnatakse, kuna teadlikkus on kõige ohtlikum nähtus meie ühiskonnas. Valitsuse lobistidel pole ju millelegi muule toetuda kui rahva teadmatusele. Õnneks seda jääb rahva seas aina vähemaks, mida kinnitab meie kasvav rahvapoolne toetus.

Palume selgitada, mis alusel te nimetate meid kremlimeelseteks, kui me seisame Eesti rahvusriigi ja kultuuri säilimise eest? Kui vaadata kainelt asjadele, siis just Taavi Rõivase valitsus on kõige kremlimeelsem, sest tema tegude tagajärjel ei jää Eestist varsti midagi alles ja see on Moskvale ainult kasuks. Viimase küsitluse alusel peavad eestimaalased julgeolekuohuks mitte Vene tanke, vaid ELi poolt pealesurutud immigrante. Meie järeldus on see, et vaatamata osavale näitemängule ei jää enam varjatuks, et kogu poliitilise eliidi tegevus on suunatud eesti rahva ja siin aastakümneid elavate teiste eurooplaste enesehävitamisele.

Selleks, et mõista kuivõrd absurdne on süüdistused rassismis, lihtsalt vaadelge situatsiooni: islamistid Euroopas peavad jahti valgetele naisele ja lastele mida ka on nende liidrid kinnitanud. See on fakt! Paraku ei sõimata neid rassistideks, vaid meid, kes osutume toimuvale. Kui haige on meie maailm, kus me täna elame!

Põhjendage, kuidas need, kes tahavad hoida oma riiki islamiseerimisest, on putinistid? Soovime avalikku selgitust meie suunas esitaud süüdistuse kohta nagu teeniksime Kremli huve.