Tänavuseks Miss Portugaliks krooniti mees nimega Marina Machete. Foto: BSS

Naiste iludusvõistlused Portugalis ja Hollandis võitsid tänavu ennast "transnaistena" määratlevad mehed. Nüüd ristavad nad omavahel piike juba novembris toimuval Miss Universumi iludusvõistlusel koos enam kui 80 päris naisega.

Eelmisel nädalal võitis Portugali missivõistluse esmakordselt mees, kes hakkab novembris konkureerima Hollandi meesoost missiga 72-le Miss Universumi tiitlile El Salvadoris, vahendab Prantsuse pressiagentuur AFP.

28-aastane lennusaatja Marina Machete krooniti Miss Portugaliks eelmisel neljapäeval Borba linnas. Seejuures tegi ta konkurentsis ära 16 bioloogilisele naisele.

"Olen uhke, et olen esimene transnaine, kes võistleb Portugali Miss Universumi tiitlile," kirjutas ta sotsiaalmeedias enne tiitli võitmist.

"Aastaid ei olnud võimalik minul osaleda ning täna olen ma uhke, et olen osa sellest uskumatust finalistide grupist," lisas mees, kes peab end naiseks.

Tänavu juulis võitis aga 22-aastane mees Rikkie Kolle esimese "transsoolisena" Miss Hollandi tiitli.

Tänavune Miss Holland Rikkie Kolle. Foto: Scanpix

Machete ja Kolle pole aga esimesed mehed, kes on naiste iludusvõistlusel võidutsenud. Juba 2018. aastal võitis Miss Hispaania tiitli end "transnaiseks" pidav mees Angela Ponce.

Miss Universumi missivõistluste sari lubab meestel osaleda alates 2012. aastast.

Toimetas Martin Vaher