Jean-Claude Juncker eile Makedoonias. Foto: Scanpix

Euroopa Parlamendi president Jean-Claude Juncker hoiatas, et Euroopa Liit valmistub Itaalia muutumiseks “valitsematuks” pärast selle nädala lõpus toimuvaid üldvalimisi.

“Märtsi algus saab olema Euroopa jaoks väga tähtis nädal,” ütles Juncker. “Me saame [teada] SPD (Saksamaa Sotsiaaldemokraatliku Partei – toim) referendumi tulemused Saksamaal ning Itaalia valimiste [tulemused].”

Teatavasti postitavad saksa sotsid parasjagu peakorterisse oma eitavaid või jaatavaid vastuseid koalitsiooni kohta Angela Merkeli erakonnaga.

“Itaalia valimised valmistavad mulle rohkem muret, kui SPD hääletus, aga meil tuleb valmistuda kõige hullemaks stsenaariumiks, mis oleks [see], et Itaalial ei õnnestu luua toimivat valitsust.”

Itaalia üldvalimised leiavad aset pühapäeval, 4. märtsil, ning arvamusküsitluste valguses “kalduvad Euroopa Liidu mitte usaldama” suisa 52 protsenti itaallastest.

Samal ajal on Itaalia valimistesse sekkunud Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani, kes nõuab kaasmaalaste toetuseks rangemaid migratsioonireegleid.

“Euroopa peaks saatma tagasi koju kõik illegaalsed immigrandid ning blokeerima uued tulijad,” ütles Tajani.

Mis puudutab neid, kes siia jääma on määratud, nõuab Tajani “solidaarsust blokis” ning nõuab, et kõik annaksid oma panuse kergendamaks Itaalia koormat.

Eriliselt tuletab ta meelde Ida-Euroopale, et nood “lõikavad kasu Euroopa Liidu eelarvest” ning nad “võeti avasüli vastu, kui neid rõhus Nõukogude Liit.”

Tajani on Silvio Berlusconi paremtsentristliku erakonna Forza Italia liige, mis võib võita parlamendis suurima arvu kohti.

Macron Itaalias valimisi mõjutamas?