Mart ja Martin Helme. Foto: Scanpix

Pühapäevases raadiosaates „Räägime asjast" meenutas Martin Helme ühe keskerakondlase sõnu, et ÜRO rändepakti puhul ei olnud neil midagi teha – käsk sellega liituda tuli ülevalt poolt ehk Brüsselist.

Saates kommenteeriti ka prokuratuuri otsust mitte alustada sotside ridades kandideeriva Indrek Tarandi suhtes kriminaalmenetlust EKRE meeleavalduse takistamise eest.

Kui politsei keeldus menetluse alustamisest juba samal päeval, kui intsident Toompeal aset leidis, siis nüüd on ka prokuratuur edasikaebuse rahuldamata jätnud.

EKRE esimehe Mart Helme sõnul on süvariik otsustanud, et Indrek Tarandile haiget teha ei lasta ning tema kaitsmine näitab, et Tarand on süvariigi käepikendus.

Martin Helme hinnangul ilmneb politsei ja prokuratuuri tegevuses topeltstandard – asju, mis neile ei meeldi, nad ei uuri, aga neid inimesi, keda on vaja taga ajada, uuritakse. Nende suhtes, kes Tarandit korrale kutsusid, käib kriminaalasi täistuuridel ja sellele on pandud vaat et rohkem ressurssi kui Danske rahapesu uurimisele.

„Kui sa oled õige inimene, siis sa võid röövida. Kui sa euroopalike, liberaalsete väärtuste eest seisad, siis sa võid minna ja tüli kiskuda ja vägivalda korraldada ja avaliku röövi korraldada ja mida kõike veel, karistusseadustiku erinevaid paragrahve rikkuda. Aga kui sa oled paha populist, siis ei või," kirjeldas Martin Helme politsei ja prokuratuuri suhtumist.

Saate lõpuosas meenutas Martin Helme ühe keskerakondlase – ja mitte erakonna realiikme – ülestunnistust seoses Eesti toetusega ÜRO rändeleppele: „Siin ei olnud midagi teha, käsk tuli ülevalt poolt. Ehk siis – tuli Brüsselist. Käsk Marrakeschiga liituda tuli Brüsselist. Siin ei olnud midagi teha."

Saade „Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

Kokkuvõtte tegi Veiko Vihuri

Aitäh selguse eest, politsei ja prokuratuur – edaspidi teame, et teiste meeleavaldustesse võib jõuga sekkuda