Prantsuse Rahvusrinde liider Marine Le Pen on sisse piiratud kaameratest ja mikrofonidest. Foto: Eric Gaillard, Reuters/Scanpix

Mart Helme ja Martin Helme kõnelesid 26. veebruari raadiosaates “Räägime asjast” muuhulgas räpastest võtetest, millega üritati ja üritatakse peatada Donald Trumpi ja mida kasutatakse ka Marine Le Peni ja Geert Wildersi puhul. Asjasse on segatud nii lääneriikide eriteenistused kui korrumpeerunud peavoolumeedia.

Martin Helme hinnangul korraldati hiljutine politseireid Prantsuse Rahvusrinde peakorterisse tegelikult selleks, et saada kätte nende kampaaniaplaan (mõeldud Marine Le Peni kampaaniat presidendivalimistel – toim). Trumpiga paralleele tõmmates ütles ta: “Mida lähemal valimistele, seda jõhkramaks läksid võtted Trumpi peatamiseks.”

“Jõhkrad võtted jätkuvad tänase päevani. Vale ja laim,” nentis Mart Helme.

Martin Helme sõnul on USA-s käivitatud kõik struktuurid demokraatlikult ja legitiimselt valitud presidendi töövõime ja programmi takistamiseks.

“Üks kõige jälgimalt korrumpeerunud institutsioone Euroopas ja maailmas ja ka Eestis ja Ameerikas on peavoolumeedia. Kasutatakse ära julgeolekustruktuure, kasutatakse ära meediat, korraldatakse provokatsioone,” sõnas Martin Helme.

Ta tõi näiteks avalikkusele teatavaks saanud asjaolu, et Hollandi islami- ja immigratsioonivastase poliitiku Geert Wildersi valimiskampaania sõitude ja kohtumiste ajakava lekitajaks oli salapolitsei, ja see lekitati islamiradikaalidele, “et need selle tülika inimese ometi ära koksaks”.

“Võtted, mida kasutatakse, panused, millele mängitakse, on ikka väga-väga tõsised,” nentis Martin Helme.

“Ja siis süüdistatakse Putinit ja Vene eriteenistusi polooniumimõrvades,” kostis Mart Helme, “ja sellesama asjaga tegeletakse niinimetatud demokraatlikes lääneriikides.”

Raadiosaadet saab faili lisandumisel järelkuulata siin (26.02 saade, osundatud kohad u 40 minutist edasi).