Päikesevalitsuse peaminister on murelik. Foto: Scanpix

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitluse kohaselt toetab Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 25,2%, Reformierakonda 23,8% ja Keskerakonda 19,5% valimisõiguslikest kodanikest.

EKRE toetus on viimase nelja nädala jooksul kasvanud 3,3 protsendipunkti võrra ning on nüüd erakonna ajaloo kõrgeimal tasemel.

Reformierakond on seitse nädalat kestnud langustrendi jooksul kaotanud oma toetusest 7,2 protsendipunkti. Peaministripartei toetus on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest. 

Eelmisel nädalal esmakordselt populaarseimaks erakonnaks tõusnud EKRE on nädalaga oma edumaad Reformierakonna ees kasvatanud ning kahte erakonda lahutab küsitluse andmetel 1,4 protsendipunkti. 

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (12,2%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (9,1%) ning Isamaa (6,7%). SDE toetus on kõrgeimal tasemel alates 2020. aasta oktoobrist. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,3% ja opositsioonierakondi 41% vastajatest. Koalitsioonierakondade summaarne toetus pole praeguse valitsuse ametisoleku ajal veel nii madal olnud.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 8. septembrist 5. oktoobrini. Kokku küsitleti 4002 valimisealist kodanikku.

Toimetas Markus Järvi