Meenutus Eesti 200 kolme aasta tagusest kampaaniast bussipeatustes. Foto: ekraanitõmmis

Reformierakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus on püsinud viimastel nädalatel stabiilsena. Eesti 200 poliitiline külgetõmbejõud aga langeb, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 21,9%, ja Keskerakonda 17,8% valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal oleva Reformierakonna ja teisel kohal oleva EKRE toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud. Kahte erakonda lahutab reitingutabelis 10,1 protsendipunkti. 

Mõnevõrra on paranenud kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus. Kui märtsi keskpaigaks oli see langenud lähiajaloo madalaimale tasemele, siis madalpunktiga võrreldes on praegune tulemus 1,5 protsendipunkti võrra kõrgem. 

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (13,8%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,3%) ning Isamaa (5,3%).

Eesti 200 toetus jätkas langust ning nädalaga kaotas parlamendiväline erakond oma toetusest veel 1,8 protsendipunkti. Võrreldes märtsi alguses saavutatud tipuga on erakonna toetus langenud 5,9 protsendipunkti võrra. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 49,8% ja opositsioonierakondi 33,5% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 6. aprillist 2. maini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Markus Järvi