Burka pakub meestele võimalusi varastamiseks ja röövimiseks, varjates nägu ja võimaldades teeselda naist. Foto: Scanpix

Suurbritannias pandi trellide taha relvastatud röövlite jõuk, kes varjasid oma palet burkades ning varastasid Manchesteris Aldi kaubanduskeskuses ehteid ja raha.

Röövimisi pandi toime 12 kuu jooksul alates 2015. aasta juunist, varastati 206 000 naela väärtuses juveele ja 76 000 naela sularaha, kirjutab Breitbart.

Prokuröri sõnutsi vääriks autasu ja äramärkimist poekülastaja Mark Cooper, kes ühe röövijaist pikali paiskas ning teda kinni hoida üritas. Cooper "kuulis karjeid ja nägi burkasse riietatud meest kaubanduskeskusest enda suunas jooksmas."

Ta kirjeldas, kuidas Cooper burkakandjale "järele jooksis ja mehele jala taha pani. Mees kukkus maha, Cooper hüppas talle selga ja võitles temaga.

Juurde jooksid veel kaks burkades meest, kellel olid matšeeted.

Üks neist lõi Cooperit matšeetega vasakusse säärde ning kisendas: "K**at, lase ta lahti.""

Jõugu liikmed Christopher Ryder (30) ja Michael Gabriel (30) said vastavalt 22 ja 21 aasta pikkuse vanglakaristuse. Kokku on jõugu karistuste pikkus 87 aastat.

Kohtuniku kinnitusel olid "need röövid mõeldud hirmu külvamiseks ohvrite hinge ja südamesse. Selline kogemus jätab ohvritesse jälje ja mõned kannatasid füüsiliselt ja vaimselt."

Rünnakud oli "hoolikalt plaanitud … täie teadmisega, et poodides on külastajad, mõned väikeste lastega."

Burka varjus on mehel mugav ohvrile ligi hiilida