Piketi eestvedaja Anti Poolamets (keskel) ja EKRE esimees Mart Helme (paremal) täna Tõnismäel meelt avaldamas. Foto: Martin Vaher

Täna keskpäeval nõudis Tõnismäele kogunenud umbes viiekümnepealine kodanikkond ekrelase Anti Poolametsa eestvedamisel haridusminister Mailis Repsi tagasiastumist. Põhjuseks taluvuse piiri ületanud sooideoloogiline surve Eesti koolides.

Ajupesu algab juba lasteaias

EKRE korraldatud piketid toimusid Tallinnas ja Tartus haridusministeeriumi ees. Meeleavaldajad tõi kokku meediaski kajastamist leidnud ideoloogiline surve, millega igas kooliastmes lastega manipuleeritakse.

"Tuletades meelde oma lapsepõlve, olin nõukogude ajupesu ohver. Kas see, mida täna näeme, on euroopalik ajupesu mudel – laste varajane seksualiseerimine," hüüab Poolamets ruuporisse.

Poolamets ei hoia ennast tagasi. Ta toob siinsetes koolides kasutatavate teise ja kuuenda klassi õpikute kõrvale näiteid lugupeetud naaberriigist Rootsist, millega tihti sarnaneda tihkame. "Seal õpetatakse lapsi oma soos kahtlema. Nad ei tohi kasutada isikulisi asesõnu "mees" ja "naine", vaid peavad leppima sooneutraalsete asesõnade kasutamisega," kõlab üks näide.

Teine näide tuleb otse kunagise viikingimaa pealinnast. "Stockholmis on spetsiaalne lasteaed, kus poisid ongi tüdrukud ja tüdrukud poisid. Neil vahetatakse mänguasjad ümber ja neid õpetatakse vastassoo tunnuste järgi olema."

Kokkuvõtteks parafraseerib Poolamets ühte meeleavaldajat, hüüdes: "Selle protsessi nimi on känguva Euroopa asendamine viljaka islamiga, Euroopa perekondade väljasuretamine!"

"Kui vaja, siis viime läbi rahvahääletuse"

Objektiivil õnnestus Poolamets tabada peale piketti ka telefonitsi. Tema nägemus lahendusest on ühene – kogu süsteem tuleb välja vahetada. "Strateegiliselt pole muud võimalust kui võimuvahetus. Peamine lootus on valijatel, meil omalt poolt tuleb teha nii palju selgitustööd kui võimalik," leidis Poolamets.

Näitena tõi Poolamets eelmiste valimiste ajal tuliseid pingeid tekitanud kooseluseaduse, mille ohtu erakonnad ei teadvustanud ja viimaks surutigi see läbi. Praegune võim on ka üks selline. "Keskerakonda ei huvita isegi nende enda valija. Meie otsustajad on ise hüpnootilise mõju all ja see, mis toimub, leitakse normaalne olevat," sõnas ta.

Konkreetseid meetmeid olukorra parandamiseks Poolamets veel ei avaldanud. Kuid eesmärkides jäi ekrelane kindlaks. "Süsteemi tuleb muuta. Kui muud üle ei jää, tuleb see teema kasvõi rahvahääletusele viia. Meil on koolides kiusamise vastased programmid, aga nüüd kiusab meie enda haridusministeerium ise lapsi," märkis Poolamets.

Sõna on EKRE esimees Mart Helmel

Poole tunni pärast jõuab kohale ka EKRE esimees Mart Helme. Malakat saavad lisaks seksuaalvähemustele ka pagulased.

"Redefineerimise tulemusel pakutakse meile peremudeleid, kus on lapsel kaks isa või kaks ema. Lapsed ise on tihti kolmandast maailmast toodud. Sellega näidatakse, et need "progressiivsed" arengud on head. Mina ütlen – meie väike rahvas ei saa sellise hullumeelsusega kaasa minna!"

Helme peatub ka EKRE ridades riigikokku kandideerida mõelnud Siiri Sisaski laupäevasel arvamusavaldusel perekonna definitsiooni kaasajastamise teemal. "Meil oli nädalavahetusel Siiriga pikk nõupidamine. Aga meie kaheksa ja poole tuhande liikmeline erakond ei saa selles küsimuses kompromisse teha. Ta taandas oma kandidatuuri," kõlas Helme hääl üle Tõnismäe Pärnu maantee poolse otsa.

MIDA ARVASID KOHALE TULNUD KODANIKUD?

Marek, kahe poja isa

"Mul on tõsine mure. Olen kahe poisi isa ja ma olen selliste õpikutes esitatavate loomuseadusi eiravate hoiakute vastu.

Mul on lapsed veel väiksed, noorem päris pisike, aga vanem just läks kooli. Ma kooli nime ei avaldaks, aga valisin spetsiaalselt erakooli, et laps ei puutuks selle ideoloogiaga kokku. Uurisin otsekoheselt, et millised on nende väärtused. Ja kui need olid tänapäeva mõistes konservatiivsed ehk minu mõistes lihtsalt normaalsed, siis saigi valik tehtud. Olen selle eest nõus ka maksma.

Olen ise 30ndate eluaastate keskpaigas ja kogu mu sõpruskond on vastu nendele vaadetele, mida lastele peale surutakse. Üks lahendus oleks, et meie lapsed ei lähe nendesse tundidesse, kus ajupesu tehakse. Mujal maailmas on nii ka tehtud. Aga näe, Saksamaal on suisa trahve välja kirjutatud selle eest, kui laps kooli ei ilmu.

Teine variant on lapsevanemad kokku kutsuda ja viisakalt kooli juhtkonnale selgeks teha, et me ei soovi oma lastele seda."

Kristel ja Toomas, keskealine abielupaar

"Olen siin täna sellepärast, et minu lapse 6. klassi ühiskonnaõpetuse õpikus oli täpselt sama pilt, mida näete täna siin plakatil. Seda jagati ka Facebookis ja see sai kohe palju tagasisidet. Selle teema käsitlemiseni pole koolis veel jõutud, aga kui aeg käes, siis räägime kindlasti õpetajaga isiklikult, et milline on meie nägemus ja milline kooli oma.

Kuna elame väikelinnas, siis tõenäoliselt on seal hästi poliitkorrektsed lapsevanemad kõik. Nagu ma siiani aru olen saanud, siis nurinatega kaasa ei tulda. Isegi kui olen valjult sõna võtnud."

Triin (29), lapsi veel pole

"Pean oluliseks, et Eestimaa lastelt ei võetaks ära arusaamu, kelleks ta loodud on. Ise kahjuks lapsevanem pole. Kuid minu tuttavate lapsed on sellise propagandaga juba kokku puutunud. See on koht, kus me ei tohi oma arvamust endale hoida. Kuna see trend on nii intensiivselt peale tulemas, siis peame selle vastu välja astuma."

Juhuslik mööduja tänaval

"Kui nad (EKRE ja meeleavaldajad) teaksid, mida ma arvan nendest, siis pooksid nad mind kohe üles."