Vabariigi aastapäeva jumalateenistus Narva Aleksandri kirikus, 24.02.2015. Foto: Jaanus Lensment, Postimees/Scanpix

Peaminister Taavi Rõivase sõnul võib riik toetada rahaliselt Narva Aleksandri kirikut, juhul kui kogudus, Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ja võlausaldajad lepivad kokku kirikuhoonele alternatiivse kasutuse leidmises, vahendab Postimees.

Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) arupärimisele vastanud Rõivas nentis, et riik ei saa kõikidesse erinevatesse protsessidesse otseselt sekkuda, samas ei saa lõpuni välistada, et kui kõik osapooled näitavad üles valmisolekut leida lahendus, kuidas kasutada sakraalhoonet näiteks kultuuriobjektina, siis võib ka riik teatud osas õla alla panna.

“Igal sellise suurusega linnal nagu Narva on oma kontserdisaale vaja. Pelgalt luteri koguduse tegevuseks on see hoone liiga suur – seda on kogudus ise selgelt välja öelnud ja seda on ka EELK peapiiskop kinnitanud –, nii et seetõttu tuleb sellele sakraalhoonele leida alternatiivne kasutus, mis oleks samuti väärikas ega rüvetaks kuidagi selle hoone algset eesmärki,” ütles Rõivas.

Väljaande Uued Uudised teatel nentis EKRE fraktsiooni liige ja arupärija Mart Helme, et tegemist on hea uudisega ning fraktsioon jälgib pingsalt valitsuse edasisi samme Narva Aleksandri kiriku osas.

EELK Narva Aleksandri koguduse võlausaldajate üldkoosolek otsustas märtsis panna Narva Aleksandri kiriku hoone enampakkumisele. Kiriku alghind on 500 000 eurot.

Loe lähemalt siit ja siit.