Töötaja Göteborgi haigla erakorralise meditsiini vastuvõtu ukse ees. Foto: Scanpix

Rootsi haiglate töötajaid hoiavad hirmu all kriminaalsed patsiendid ja nende sugulased, kes tungivad palatitesse ja ähvardavad neid nii surma kui vägistamisega.

Kohaliku meedia andmetel kurdavad arstid ja õed, et vihaste sugulaste sissetungid ja verbaalsed ähvardused "on sisuliselt kindlustatud" osakondades, kus ravitakse näiteks jõuguvägivallaga seotud isikute kuulihaavu.

Haiglatöötajate sõnutsi muutub "meeleolu tulistamiste ohvrite ravimisel üha sagedamini ähvardavaks," vahendab Breitbart.

Tihti varjavad töötajad isegi oma nimesilte, kartes kallaletunge väljaspool tööaega ning rünnakuid pereliikmete ja laste vastu.

Mõnikord pelgavad töötajad ise tööjuures tulistamise ohvriks langeda, kui patsientide sugulased tulevad kohale kuulikindlates vestides ning pole selge, kas nad on relvastatud.

Ühe töötaja sõnul on patsientide sõbrad ja sugulased ähvardanud neid nugadega ning isegi lubanud otsida üles ja võtta käsile nende lapsed ja teised pereliikmed.

Esineb juhtumeid, kus külastajad toovad relvi patsientidele.

Ooteruumi kogunenud suure sugulaste ja sõprade summa tõttu on mõnikord osutunud vajalikuks lukustada erakorralise meditsiini kabinettide uksed.

Olgem positiivsed: Malmö haigla tänab tulistajaid praktika eest