Foto: PHOTOCREO Michal Bednarek/Bigstockphoto.com

Rumeenia parlamendi alamkoda hääletas ülivõimsalt põhiseaduse täpsustamise poolt defineerimaks abielu spetsiifiliselt ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna.

Paranduse poolt hääletas 232 alamkoja 270st liikmest, avaldades ühtlasi toetust vanemlike õiguste tugevdamisele, vahendab Pravoslavie.ru.

Põhiseaduse paranduse taga on kodanikualgatuse korras kogutud 3,1 miljonit allkirja, kusjuures initsiatiivi parlamenti toomiseks piisanuks 500 000 allkirjast.

"See on ajalooline hetk," ütles Mihai Gheorghiu, üks kodanikualgatuse eestvedajatest, ning lisas, et "algatuse allkirjastamine rohkem kui kolme miljoni rumeenlase poolt kujutab endast pretsedenditut solidaarsuse väljendust."

Rumeenia põhiseaduse paragrahvi 48 lõige 1 planeeritav muudatus ütleb: "Perekond on rajatud vaba tahte alusel sõlmitud abielule mehe ja naise vahel, nende täielikul võrdsusel ning vanemate õigusel ja kohustusel tagada oma laste üleskasvatamine, haridus ja juhendamine."

Algatuse taga seisavad üksmeelselt erineva uskkondliku taustaga Rumeenia kristlased.

Kui ettepaneku kiidab heaks ka parlamendi ülemkoda ehk senat, tuleb rahvahääletus korraldada otsusele järgneva 30-päevase perioodi viimasel pühapäeval.

Rumeenia elanikud toetavad innukalt rahvaalgatust abielu kaitseks