Kuressaare Laurentiuse kogudus organiseerib bussisõitu Tallinna, et osaleda pühapäeval sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks meeleavaldusel kooseluseaduse vastu.

Üleskutse kogudustele ja “kõigile hea tahtega inimestele” meeleavaldusel osaleda on avaldatud Laurentiuse koguduse koduleheküljel koos telefoninumbri ja meiliaadressiga, kus saab end kirja panna ühepäevasele bussisõidule Tallinna ja tagasi.

“See meeleavaldusele mineku korraldamine ei ole koguduse ettevõtmine, vaid toimub koguduse kaasabil,” selgitas EELK Saarte praostkonna praost Veiko Vihuri (fotol) Saarte Häälele.

“Kogudused on kooseluseaduse temaatikast puudutatud ja seetõttu on mõistetav, miks nad selle teemaga kaasa tulevad. Kuna see teema läheb kindlasti korda ka paljudele teistele inimestele, võivad end kirja panna ka need, kes ühegi kogudusega seotud ei ole.”

Kui paljud end meeleavaldusele sõiduks juba kirja pannud on, Vihuri öelda ei osanud.

“Üleskutse vastu on huvi ilmutatud, infot küsitud ja avaldatud soovi selle sõidu toetuseks annetusi teha,” ütles Vihuri. “Tean, et mitmed inimesed lähevad Tallinna omal käel, sest see asi läheb inimestele korda.“

Allikas: Saarte Hääl