Martin Schirdewan Foto: canpix

Saksa vasakpartei kaasjuht Martin Schirdewan peab koroonameetmeid just vabaduse väljenduseks, selgub poliitiku intervjuus Die Weltile.

Vasakpoolne Schirdewan peab vabadust iga inimese võimaluseks vabalt ja väärikalt elada ning leida selleks sotsiaalseid ja majanduslikke eeldusi. 

"Vabadus on ilmtingimata vasakpoolne. Tegelikult on vabaduse alge vasakpoolses mõtlemises ja eneseorganiseerumises, ka töölisliikumises, ehk võitluses selle eest, et inimesed saaksid ekspluateerimisest vabana elada ja töötada," on Schirdewan veendunud. 

Die Welti küsimusele, et koroonameetmete kõige teravam kriitika ei tulnud vasakpoolsete ridadest, vaid pigem liberaalsest ja parempoolsest spektrist, vastas vasakpoolsete kaasjuht: "Vasakpoolne vabadus kasvab välja sellest, et võetakse vastutus üksteise eest. Näiteks vabadus, et end ei nakatata. Vaktsiinid, distantsinõue ja maskikohustus on päästnud palju elusid."

Samas väidab Schirdewan Die Welti küsimuse peale riiklikust eestkostest, et "riik peab nii ehk naa olema tagasihoidlik, kui küsimuse all on eestkoste. Demokraatliku sotsialismi põhimõtted baseeruvad sellele, kuidas Rosa Luxemburg selle formuleeris: vabadus on alati teisitimõtlemise vabadus."

Ühtlasi lausus vasakpartei üks liidritest intervjuu lõpus, et tema jaoks on oluline vabadus juua nii palju kohvi pärast seda, kui pole alati vabadust ennast välja magada.

Toimetas René Allik