"Jõulupühade ettevalmistus- ehk advendiaeg püüab meid ette valmistada rõõmu, ilu, rahu, ja valguse vastuvõtmiseks. Muidu läheb see meist mõistmatult mööda, kuna me pole oma uksi piisavalt avanud ega oma hinge piisavalt puhastanud, kuhu ilu ja jõulurahu võiksid sisse tulla," tõdeb Einar Laigna saate "Sõna" neljandas advendimõtiskluses.

"Jõulupühad on rahu ja valguse pühad. Me tahaksime ise olla valmis, et rahu ja valgust endasse vastu võtta. Neli adventi on eri elementidele pühendatud neli nädalat, millega me ennast valmistame ette nii suure ilu vastuvõtuks, mis vajabki ettevalmistust," räägib Einar Laigna saates "Sõna".

"Enamasti oleme elus ettevalmistatud hädadeks ja ebameeldivusteks. Elu on neid piisavalt täis. Kui aga korraga on liiga palju head, siis me näeme tihti inimeste juures, ja küllap ka iseenda juures, et selle väljakandmiseks, vastuvõtmiseks ja mõistmiseks me ei olnud valmis. Me ei olnud valmis suure rõõmu jaoks."

"Jõulupühade ettevalmistusaeg püüab meie inimloomust ja psüühikat arvesse võttes meid ette valmistada rõõmu, ilu, rahu, ja valguse vastuvõtmiseks. Muidu läheb see meist mõistmatult mööda, kuna me pole oma uksi piisavalt avanud ega oma hinge piisavalt puhastanud, kuhu ilu ja jõulurahu võiksid sisse tulla," toonitab preester, sõjaväelane ja teoloog Einar Laigna.

Igal advendipühapäeval on oma tähendus: on neli evangeeliumit, neli elementi, neli põhilist ilmakaart ning kirik valmistub nelja nädala jooksul ette Kristuse sündimise tähistamiseks.

Einar Laigna lõpetab advendimõtiskluste sarja, mis juhatab meid jõulu müsteeriumisse. Sari tipneb järgmisel nädalal jõulupühadega, mille keskmeks on lihaks saanud Sõna, kes sünnib ja elab meie keskel.