Foto: Bigstockphoto.com

Paul (nimi muudetud) elab Soomes juba üheksa aastat, kus õpib IT-d ja töötab sama ala peal. Kuid igal suvel külastab noormees Eestit ja veedab aega pere ja tuttavatega. Üleeile pöördus Objektiivi toimetuse poole Pauli isa, kuna ta poeg langes kahe tumedanahalise mehe vägivaldse röövrünnaku ohvriks.

Isa Arveti sõnul ei ole esimene kord kui tema poega rünnatakse. Varasemalt on Pauli vastu toime pandud 200 eurone rööv.

"Sisserändajad on jultunud, nad ründavad mitmekesi, röövivad ja panevad jooksu. Politsei asjaga ei tegele, sest nende silmis on sellised juhtumid mõttetud ja sisserändajaid ei soovita halvustada. Ütlesin pojale korduvalt, et helistagu politseisse, kuid asjata. Uskumatu suhtumine!," kurjustas isa Arvet (nimi muudetud).

Täna õnnestus Objektiivil tabada kannatanu ise, kes meenutas omal nahal kogetut.
Kell on südaöö kui sõbra juurest tulnud Paul Vantaas, paarikümne kilomeetri kaugusel Helsingist, rongilt maha astus. Klapid peas ja käed taskus olid sammud seatud kodu poole.

"Panin tähele, et taskus oli lahtine paberraha. Võtsin kupüürid välja ja hakkasin rahakotti panema kui ühtäkki ilmus mu ette keegi tumedanahaline tüüp. Ta haaras raha enda kätte. Võtsin klapid peast ja rebisin raha tagasi, ütlesin, et mine ära siit. Selle peale tuli talle appi teinegi ja läks kakluseks. Üks võttis mind selja tagant kinni ja surus pea alla, teine lõi viis korda näkku. Õnneks sain haardest lahti ja kaitsesin ennast, lõin vastu. Ütlesin, et lõpetame ära. Nad võtsid mu raha ja panid jooksu. Ajasin neid küll taga, aga kätte enam ei saanud," meenutas Paul.

Politseisse Paul siiani pöördunud ei ole. Noormehe enda sõnul oli kell palju ja tunnistajaid ei olnud. Pole midagi teha.